Haber Detayı
25 Mart 2020 - Çarşamba 16:51
 
650 İşçisini Ücretli İzin Veren Hayırsever İşadamı Bin 200 İhtiyaç Sahibine De İaşe Yardımı Yapacak
GÜNDEM Haberi
650 İşçisini Ücretli İzin Veren Hayırsever İşadamı Bin 200 İhtiyaç Sahibine De İaşe Yardımı Yapacak

Geçtiğimiz günlerde koronavirüse karşı alınan toplumsal tedbirlere kendi adına en net katkılardan birini koyan Denizlili İşadamı Ahmet Gökşin Pasvak’ı da unutmadı. Koronavirüs bulaşını engellemek için 650 işçisine ücretli izin vererek sosyal izolasyona destek olan işadamı Ahmet Gökşin, örnek bir davranışta daha bulundu.


Ahmet Gökşin kapsının çalınmasını beklemeden böylesi bir zamanda vakfın ihtiyaçları aratacaktır düşüncesi ile vakıf başkanı Prof. Dr.  Bülent Topuz’u aradı ve ihtiyaç sahiplerine yapılan yardımlara katkıda bulunmak istediğini söyledi.Bildiğimiz gibi Pasvak geçtiğimiz günlerde, bulaş riskini azaltmak için günlük sıcak yemek teslimi yerine iki haftalık periyotlar ile iaşe yardımında bulunmaya karar vermişti. Hayırsever iş adamı 1200 ihtiyaç sahibinin bir haftalık iaşe ihtiyacını karşılayacak önemli miktarda bir bağışta bulundu.


Vakıf Başkanı Prof. Dr.  Bülent Topuz, “daha önce Pasvak’ın yeni hizmet binasına da bağışta bulunan hayırsever Gökşin’in bu defaki bağışı hem bir kriz yönetimine doğrudan katkıda bulunması, hem de bu katkıyı kendisinin düşünerek hareket etmesi bakımından anlamlı olduğunu, Denizli insanındaki bu duyarlılığın Türkiye’ye örnek nitelikte olduğunu” söyledi.

 

Kaynak: (D20HA) - DENİZLİ20HABER Editör: Melik EVREN
Etiketler: 650, İşçisini, Ücretli, İzin, Veren, Hayırsever, İşadamı, Bin, 200, İhtiyaç, Sahibine, De, İaşe, Yardımı, Yapacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı sanalbasin.com üyesidir