Haber Detayı
23 Şubat 2019 - Cumartesi 11:53
 
8 Bin Bekçi Alımına Uzmanlar Talip
GÜNDEM Haberi
8 Bin Bekçi Alımına Uzmanlar Talip

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından yapılan açıklama ile birlikte Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde 8 bin bekçi alımı yapılacak. Uzmanlar Federasyonu Denizli İl Başkanı Salih Dağdelen bir çağrıda bulunarak, “TSK’ dan ayrılmış sözleşmesi uzatılmamış uzman çavuşlar, emniyetteki bekçi kadrolarına atansın” dedi.

 

Binlerce kişinin heyecanla beklediği bekçilik alımı için beklenen resmi açıklama geldi. Emniyet Genel Müdürlüğü emrinde görevlendirilmek üzere 8 bin bekçi alımı için, Uzmanlar Federasyonu Denizli İl Başkanı Salih Dağdelen TSK’ dan ayrılmış uzmanların alınmasını istedi. Dağdelen; TSK’dan ayrılmış sözleşmesi uzatılmamış uzman çavuşlar emniyetteki bekçi kadrolarına atanmak istiyor. Vatanına ve Milletine Aşkla bağlı bu tecrübeli gençler, İçişleri Bakanlığınca alınması planlanan 8 bin kişilik Bekçi Memurluğu Kadrosundan, tıpkı Adalet Bakanlığınca 2016 Aralık ayında Cezaevlerinde görevlendirilmek üzere alımı yapılan 4000 kişilik infaz koruma memurluğu (Bu alım KHK ile sadece Uzman Çavuşlara yönelik çıkmıştır. Yaş, Boy, kilo gibi nedenlerle 3200 kişi atanmış ve göreve başlamıştır) gibi kontenjan ayrılarak KHK de yayınlanmasını istiyoruz.

 

Uzman Çavuşlar Türkiye Cumhuriyeti Devletini, Vatanını ve Milletini korumak için Harp Sanatını öğrenmiş ve sahada (Hakkari, Şırnak, Mardin, Tunceli, K.Irak, Suriye, Hendek operasyonlarında Sur, Cizre, Nusaybin vb) bir fiil uygulamış çeşitli nedenlerle görevinden ayrılmak zorunda kalmış kahramanlardır.

 

10 Şubat 2016 tarihine kadar, Türk Silahlı Kuvvetlerinde en az 2 yıl hizmet süresini dolduran ve kendi isteğiyle görevinden ayrılan Uzman Çavuşlar yürürlükteki Başbakanlık Genelgeleri çerçevesinde açıktan atama izni alınması suretiyle Kamu kurum ve kuruluşlarının boş memur kadrolarına atanabilmekteydi.

 

10 Şubat 2016 tarihli ve 6663 sayılı Gelir Vergisi ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanunla bahsi geçen 2 yıl hizmet süresi şartı 7 yıla çıkarılmıştır. Gerek kanundan önce gerekse kanun yürürlükte iken 7 yıl hizmet süresini doldurmadan Türk Silahlı Kuvvetlerinde ki görevinden ayrılan Uzman Çavuşlar ile 7 yıl ve daha fazla hizmet süresini dolduran kendi isteğiyle görevinden ayrılan Uzman Çavuşlar kimi kanundan dolayı kimisi de hakkı olmasına rağmen atanabileceği kurumu bulamamasından ayrıca kurumlara tanınan Açıktan Atama için 2 kontenjanın yetersizliğinden Kamuya atanamayarak mağduriyet yaşanmasına ve binlerce kişilik işsizler ordusu oluşmasına sebep olmuştur.

 

Bizler, Devlet Büyüklerimizden hizmetlerimize karşılık İçişleri Bakanlığınca alınması planlanan 8 bin kişilik Bekçi Memurluğu Kadrosundan tıpkı Adalet Bakanlığımızca 2016 Aralık ayında Cezaevlerinde görevlendirilmek üzere alımı yapılan 4000 kişilik infaz koruma memurluğu (Bu alım KHK ile sadece Uzman Çavuşlara yönelik çıkmıştır. Yaş, Boy, kilo gibi nedenlerle 3200 kişi atanmış ve göreve başlamıştır) gibi kontenjan ayrılarak KHK de yayınlanmasını istiyoruz. Özellikle Türk Silahlı Kuvvetlerinde 10-15 yıl görev yaptıkları için şuan yaşları 35-45 arası olanların dikkate alınması birinci önceliğimiz. Ayrıca çeşitli nedenlerle ikamet değişikliği yaptığımız için Bekçi Memurluğu ilanında belirtilen 1 yıl ikamet şartının bizler için uygulanmamasını istiyoruz” dedi.

Kaynak: (D20HA) - DENİZLİ20HABER Editör:
Etiketler: 8, Bin, Bekçi, Alımına, Uzmanlar, Talip,
Yorumlar
Haber Yazılımı sanalbasin.com üyesidir