81 İl de İstiklal Marşı Okunacak!
asa
Haber
11 Ocak 2021 - Pazartesi 08:58
 
81 İl de İstiklal Marşı Okunacak!
GÜNDEM Haberi
81 İl de İstiklal Marşı Okunacak!

Milli Eğitim Bakanlığı, koronavirüs salgını nedeniyle uzun süreden beri İstiklal Marşı’nın okul bahçelerinde ve öğrencilerin hep bir ağızdan okuyamaması üzerine 81 il’de eş zamanlı tüm okullarda bayrak töreni eşliğinde okunması etkinliği düzenliyor.

 

11 Ocak (bugün) Pazartesi günü saat 10.00’de 81 il de düzenlenen İstiklal Marşı söylenmesi programı için İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, tüm aileleri ve öğrencileri evlerinde veya bulundukları yerlerden eşlik etmeye davet etti.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, 81 ilde aynı anda yapılacak olan İstiklal Marşımızın söylenmesi programına Merkezefendi Servergazi Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde iştirak edecek.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, 81 ilde aynı anda yapılacak olan İstiklal Marşımızın söylenmesi programına Merkezefendi Servergazi Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde katılacaktır.

 

Okullardaki İstiklal Marşı törenleri sadece okul yöneticileri ve hâlihazırda görevli personelin katılımlarıyla gerçekleştirilecektir. İl ve ilçe yöneticileri ise bulundukları bölgedeki bir okulda söz konusu törene iştirak etmelerini bekleniyor.

 

Öğrenciler ve aileler, öğretmenlerinin davetiyle saat 10.00’da TRT EBA kanallarındaki İstiklal Marşı törenine evlerinden katılım sağlayabileceklerdir. Okulların yakınında ikamet eden aileler ise koşullarının uygun olması hâlinde evlerinin pencere ve balkonlarından eşlik edebilecektir.

Kaynak: (D20HA) - DENİZLİ20HABER Editör: Köksal İRER
Etiketler: 81, İl, de, İstiklal, Marşı, Okunacak!,
Yorumlar
denizli büyükşehir belediyesi
Haber Yazılımı