AGD’den Büyük Kudüs Mitingi’ne Davet "/>
asa
Haber
06 Şubat 2020 - Perşembe 13:42
 
AGD’den Büyük Kudüs Mitingi’ne Davet
GÜNDEM Haberi
AGD’den Büyük Kudüs Mitingi’ne Davet

ABD Başkanı Donald Trump ve işgalci İsrail Başkanı Benyamin Netanyahu’nun Müslümanların onurunu ve gururunu rencide ederek imzaladıkları sözde Asrın Anlaşması’na tepkiler sürüyor. Anadolu Gençlik Derneği Denizli Şube Başkanı Hamza Öztürk, Yüzyılın Dayatmasına karşı açıklamalarda bulundu.

 

“Bu Siyonist Proje Bir Plan Dahilinde Gerçekleştirildi”

 

Filistin topraklarında ve Kudüs'te yüz yılı aşkın bir süredir işgalin var olduğunu hatırlatan Öztürk, “Emperyalist güçlerin himayesinde, ‘halkı olmayan topraklara, toprağı olmayan halk’ safsatasıyla Siyonist unsurlar yerleştirildi. Filistin halkına karşı katliamlar, tehcir ve tecrit başladı. Milyonlarca Filistinli topraklarından sürüldü. Çocuklar ve kadınlar da dahil on binlerce Filistinli katledildi. İşgal her geçen gün daha da genişledi. Filistin topraklarında, tüm dünyanın gözü önünde, adına İsrail denilen Siyonist proje adım adım uygulandı. Önceki hafta ABD'nin dengesiz başkanı Trump, bu projenin ileri bir aşaması olan Yüzyılın Anlaşması'nı gündeme getirdi” dedi.

 

 

Ülkemizde ve Dünyada Aklıselim Sahibi Hiçbir Kimse Siyonist İşgale Onay Vermemektedir

 

 ABD Başkanı’nın sözde barış adı altında Filistin halkını teslim olmaya, işgale rıza göstermeye çağırdığının altını çizen Öztürk, “Biz biliyoruz ki Türkiye'de ve dünyada Siyonist işgale onay veren tek bir onurlu insan yok. Türkiye'deki tüm siyasi partiler işgal karşısında Filistin halkından yana tavır alıyorlar. Ancak bu tavır alışın daha güçlü bir şekilde ifade edilmesi gerekiyor” diye konuştu.

 

 

’’Siyasi Düşüncesi Ne Olursa Olsun Bütün Vatandaşlarımız Davetlidir!’’

 

Siyasi düşüncesi ve inancı ne olursa olsun duyarlılık sahibi herkesi Filistin halkının haklı davasına destek vermeye çağırdıklarını dile getiren Öztürk, “Bu Pazar günü saat 14.00'da İstanbul Yenikapı'da yapılacak olan Büyük Kudüs Mitingi’ne katılım, Siyonist işgal karşısında Filistin halkının umudunu artıracaktır”Kudüs’e uzanan el İstanbul’a, Denizli’ye, Mekke’ye, Bağdat’a, Şam’a, Bosna’ya, Kırım’a, Doğu Türkistan’a… uzanan eldir. diyerek  Denizli’de yaşayan tüm vatandaşları mitinge davet etti.

 

 

 

 

Kaynak: (D20HA) - DENİZLİ20HABER Editör: Melik EVREN
Etiketler: AGD’den, Büyük, Kudüs, Mitingi’ne, Davet, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı