Haber Detayı
06 Nisan 2020 - Pazartesi 13:01
 
AGD: Evde kal Kur’an’la kal çağrısında bulundu
YAŞAM Haberi
AGD: Evde kal Kur’an’la kal çağrısında bulundu

Türkiye koronavirüs salgını ile mücadele ediyor. Salgın nedeniyle evinde kalan milyonlarca vatandaşa Anadolu Gençlik Derneği “Evde Kal Kur’an’la Kal” çağrısında bulundu.

 

Koronavirüs salgını ile mücadele eden Türkiye, zor günler geçiriyor. Hükümet tarafından yapılan “evde kal” çağrılarının ardından milyonlarca insan evine kapandı. Yaşanan bu zor günlerde Anadolu Gençlik Derneği Genel Merkezi öncülüğünde bir milyon hatim kampanyası başlatıldı. Bu kampanya doğrultusunda Anadolu Gençlik Derneği Denizli Şube Başkanı Hamza Öztürk de  “Evde Kal Kur’an’la Kal” çağrısında bulunarak Denizli’mizde de “Bir Milyon Hatim” kampanyasını başlattıklarını bildirdi.

 

 

Öztürk, Hatim kampanyasıyla ilgili açıklamasında şu ifadelere yer verdi; #1MilyonHatim kampanyasındaki niyetimiz ülkemiz başta olmak üzere bütün islam coğrafyasıyla birlikte tüm insanlığın bu virüsten kurtulmasıdır.

 

Yetkililerin uyardıkları konularda elbette maddi tedbirlerimizi almak zorundayız. Ancak bunun yanında manevi tedbirlerimizi de almak inancımızın gereğidir.

 

 

KUR’AN, RAHMET VE ŞİFADIR

Kur’an, gönüllerimize bir ferahlık, bir şifa ve rahmet vesilesidir. Bu vesileyle bütün kardeşlerimizi bir cüz veya hatim alarak bu çalışmaya destek olmaya ve bu çalışmadan istifade etmeye davet ediyorum. Bereketli olsun.Vatandaşlarımız, Bir Milyon Hatim Kampanyamıza agdhatim.com internet adresinden katılım sağlayabilir.

 

Kaynak: (D20HA) - DENİZLİ20HABER Editör: Köksal İRER
Etiketler: AGD:, Evde, kal, Kur’an’la, kal, çağrısında, bulundu,
Yorumlar
Haber Yazılımı sanalbasin.com üyesidir