Haber Detayı
16 Kasım 2019 - Cumartesi 16:43
 
AGD: İsrail Ancak Güçten Anlar
DENİZLİ Haberi
AGD: İsrail Ancak Güçten Anlar

Anadolu Gençlik Derneği Denizli Şubesi Gazze’de 2 gündür devam eden Siyonist İsrail’in hava saldırılarında Şehit düşen 34 vatandaş için Delikliçınar Yeni Camii önünde gıyabi cenaze namazı kılarak, basın açıklamasında bulundu.

 

Kılınan Gıyabi Cenaze namazı sonrasında açıklamalarda bulunan Anadolu Gençlik Derneği Denizli Şube Başkanı Hamza Öztürk, şu ifadelere yer verdi:

 

 

 YARALILARA ACİL ŞİFALAR DİLİYORUZ

Ülkemizdeki terör saldırılarında ve Barış Pınarı Harekatında Şehit olan askerlerimize, önceki gün Şanlıurfa’da patlama da yaralanan askerlerimize, Siyonist İsrail saldırılarında şehit olan Filistinli kardeşlerimize, Yemen’de saldırılar sonucu ve açlıktan ölen şehit olan kardeşlerimize, Doğu Türkistan’daki Uygurlu Müslüman kardeşlerimize Allah’tan rahmet diliyoruz. Yaralılara acil şifalar diliyoruz. Kim Bir kötülük görürse, onu eliyle değiştirsin. Şayet eliyle değiştirmeye gücü yetmezse, diliyle değiştirsin. Diliyle değiştirmeye de gücü yetmezse, kalbiyle düzeltme cihetine gitsin ki, bu imanın en zayıf derecesidir.

 

ZALİMİN VE ZULMÜN KARŞISINDAYIZ

Bizler Anadolu Gençlik Mensupları olarak, dünyanın neresinde bir zulüm varsa onun karşısında olan insanlar olarak dilimizle, duamızla zalimin ve zulmün karşısında olduğumuzu belirtmek için toplandık. Dünya farklı renklerden, ırklardan, kültürlerden, dillerden 7 milyar 800 milyon insana ev sahipliği yapıyor. Biz hiçbir rengin, ırkın ya da dilin diğerlerinden üstün olduğuna inanmıyoruz. Yine biz hiçbir topluluğu renginden, ırkından ya da dilinden ötürü de hor görmüyoruz.

 

HZ. ADEM’İN TORUNLARIYIZ

Hangi renkten, ırktan ya da dilden olursa olsun bütün insanların Hazreti Adem(as)’ın torunları olduğuna inanıyoruz. Yine biz,  Müslüman olsun ya da olmasın, tüm insanların bu dünyada daha kolay ve daha güzel bir yaşam sürme haklarının olduğuna inanıyoruz. Bu yüzden de insanların en hayırlıları olarak da insanlara faydalı olanları kabul ediyoruz. Hiç kimse, renginden, ırkından ya da dilinden ötürü iyi ya da kötü bir insan değildir.  İnsanları iyi ya da kötü yapan tutum ve davranışlardır. Bir ırkın diğerlerinden üstün ve ayrıcalıklı olduğu tezi üzerine kurulan hiçbir ideoloji insanlığa saadet getiremez.

 

İSRAİL SİYONİST DÜŞÜNCENİN ESERİDİR

Tüm insanlık için değil de sadece bir aile ya da bir kavim için yaşamı kolaylaştırmayı ve güzelleştirmeyi düşünenler geri kalan insanlar için dünyayı cehenneme çevirirler. İşte bir ailenin ya da bir ırkın çıkarlarını hak ve adaletin önüne geçiren sapkın ideolojilerin en belirgin örneği Siyonizm’dir. Ve işte İsrail, Siyonist düşüncenin eseri olan bir kötülük şebekesidir. Bu kötülük şebekesi var olduğu günden beri tüm insanlığın baş belası olmuştur. Siyonist çeteler, 1917’den bugüne, 100 yılı aşkın bir süredir Filistin topraklarını kan gölüne çevirmiştir.

 

İSRAİL DEMEK

İsrail demek, soykırım demektir, katliam demektir, vahşet demektir, terör demektir, zulüm demektir. İsrail demek, ifsat, bozgun ve fitne demektir. İsrail demek, işgal, yağma ve talan demektir. ABD güdümündeki bölge ülkelerinin ve hükümetlerinin sessizliği ya da vurdumduymazlığı İsrail’in küstahlığına ve şımarıklığına zemin hazırlamaktadır. Küstah ve şımarık İsrail, hafta içerisinde İslami Cihad Hareketi’nin komutanlarından Baha Ebu’l Ata’nınbulunduğu eve saldırı düzenlemiş, saldırı da Baha Ebu’l Ata ve eşi Esma Ebu’l Ata şehit olmuşlardır.

 

34 KARDEŞİMİZ ŞEHİT

Kendi yaptığı saldırının yine Filistinlileri tehdit olarak gören İsrail abluka altından tuttuğu Gazze’yi bombalamaya devam etmiş, 34 kadar kardeşimiz bu bombardımanla şehit edilmiştir. 200’e yakın kardeşimiz de yaralanmıştır. Küstah ve şımarık İsrail bunu hep yapmaktadır. İslam ülkelerinin ABD’yle olan bağımlılık ilişkileri İsrail konusunda ciddi adımlar atılmasına engel olmaktadır.

 

KAHROLSUN İSRAİL

İsrail ne sivil toplum kuruluşların basın açıklamalarından, ne de hükümetlerin kınamalarından rahatsız olmaktadır. Müslüman halkın “Kahrolsun İsrail” demesi de İsrail’i kahretmemektedir. İsrail’in hamasete karşı bağışıklığı vardır. Yapılması gereken en başta, her platformda Filistin Halkına ve Filistin Mücadelesi’ne destek vermeye devam etmektir. İsrail ve Siyonizm karşıtı tüm hareketlerin daha etkinve daha organize olması için çaba sarf etmeliyiz. Tüm İslam ülkelerindeki hükümetleri İsrail konusunda daha sahici adımlar atmaya davet ediyoruz. Bu coğrafyaya huzur ve barışı getirecek adımlar, ABD ve İsrail ile bir ve beraber olmakta değil, İslam ülkeleri ve ezilen diğer ülkelerle hak ve adalet ekseninde birlikteliktedir. Allah şahittir ki biz Filistinli şehitler ve yaralılar için üzerimize düşen uyarı vazifesini yaptık. Dualarımız odur ki tüm Müslümanlar ve tüm ezilenler, zulüm ve işgallere karşı birlikte hareket edebilmeyi başarırlar.

 

 

 

Kaynak: (D20HA) - DENİZLİ20HABER Editör:
Etiketler: AGD:, İsrail, Ancak, Güçten, Anlar,
Yorumlar
Haber Yazılımı sanalbasin.com üyesidir