Haber Detayı
16 Kasım 2016 - Çarşamba 09:57
 
AGD Kaybedeni Olmayan Yarışma İçin Kolları Sıvadı
denizli haber / denizli 20 haber / AGD Kaybedeni Olmayan Yarışma İçin Kolları Sıvadı
EĞİTİM Haberi
AGD Kaybedeni Olmayan Yarışma İçin Kolları Sıvadı

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Denizli Şubesi Liseler ve Ortaokullar Komisyonu, kaybedeni olmayan Siyer-i Nebi Yarışması için kolları sıvadı. Denizli ve ilçelerinde bulunan okulları ziyaret ederek, öğrencilere seminerler vererek, afişlerini asıp ve tanıtım stantlarını açarak çalışmalarını sürdürüyor.

 

Anadolu Gençlik Derneği Denizli Şubesi Liseler Komisyonu Başkanı Ömer Faruk Çağrıcı’nın yaptığı açıklamada, “Her yıl düzenlediğimiz ‘Liseli ve Ortaokullu Gençler Efendimizin İzinde Siyer-i Nebi Yarışması’ bu yıl 17 Aralık 2016 Cumartesi günü yapılacak.

 

Çağrıcı, 17 Aralık’ta düzenlenecek olan yarışma ile ilgili kayıt tarihlerinin 4 Aralık tarihine kadar süreceğini belirterek, “Tüm liseli ve Ortaokullu öğrencilerin yarışmaya katılabileceğini belirtti. Yarışmaya www.efendimizinizinde.com internet adresinden başvuruda bulunabilecek.

 

Sınava başvuran ortaokullu öğrenciler Abdulhamid Cüde es- Sahhar’ın Peygamberimizin Hayatı adlı kitabından, Liseli Öğrenciler ise Mustafa Soykök’ün İnsanlığın Saadeti İçin Hz Muhammed (s.a.v) adlı kitabından sınava tabi tutulacaklardır. İsteyenler kitapları dernek binamızdan Ayraç Kitapevi ve Tuba kırtasiyeden temin edebilecekler” dedi.

 

 

DERECEYE GİREN VE YARIŞMAYA KATILAN ÖĞRENCİLERE HEDİYELER VERİLECEK

Anadolu Gençlik Derneği Denizli Şubesi olarak Siyer-i Nebi Yarışmasında dereceye giren ilk 10 öğrenciye ve sınava katılan her öğrenciye hediyeler verileceğini de belirten Çağrıcı, “Düzenlenecek olan yarışmada birinci olan Lise öğrencimize Leptop, ikinciye Yarım altın, üçüncüye çeyrek altın, dördüncüye ve beşinciye sürpriz hediyeler ve artı 8 öğrencimize Genç İstikbal Dergisi Aboneliği verilecek. Yine Ortaokul Öğrencilerimize ise Birinciye Yarım altın, ikinciye tablet, üçüncüye çeyrek altın dört ve beşe kitap seti ve sınava katılan her öğrenciye sürpriz hediyeler olacak. Aynı zamanda ödüller erkek ve kızlar arasında ayrı ayrı derecelendirme yapılarak verilecek.

Ayrıca Türkiye geneli, genel merkezimizin de hediyeleri olacak. Genel merkezimizin hediyeleri ise Liselerin birincilerine 6 tam altın, ikinciye 5 tam altın, üçüncüye 4 tam altın ve kitap seti. Ortaokulların birincilerine 4 tam altın, ikincilerine 3 tam altın üçüncülerine 2 tam altın ve kitap seti. Ortaokul ve Lise Öğrencilerimiz için,  Bu yarışmanın en güzel hediyesi Kutlu Nebi´nin karakterinden izler taşıyacak tutum ve davranışları kuşanmak olacaktır” dedi.

 

“BİZ YARINLAR İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

‘Cinnet sınırlarında yaşayan bir toplumun tek çıkış yolu Efendimiz (S.A.V) in örnekliğidir” diyen Çağrıcı, “Yeryüzünde akan kanın durması, dökülen gözyaşının dinmesi, emek ve alın teri sömürüsünün son bulması, Efendimiz (S.A.V) in tebliğ ettiği mesajın ete kemiğe bürünmesi ile mümkün olacaktır. Buna inanan ve bunun için adım atan bir neslin üzerinde iz bırakabilmenin derdindeyiz. Kutlu Nebi´nin yaşamının her evresi hepimiz için en güzel örneklik teşkil etmektedir. Siyer-i Nebi yarışması vesilesi ile binlerce gencimiz insanlık için eşsiz bir timsal olan Efendimizi (S.A.V) daha da yakından tanıma fırsatı bulacaklardır. Günümüzde gerek uyuşturucu, alkol, sigara, gerek diziler gençlerimizin ahlak ve maneviyatını tahrip etmektedir. Bizler milli ve manevi değerlere bağlı bir gençlik yetiştirerek bu ifsadın önüne geçebiliriz. Bunun için Siyer-i Nebi yarışması yaparak, liseli ve ortaokullu gençlerin Peygamber Efendimizin hayatını okumasına vesile oluyoruz. Bizler sevgili Peygamberimizin (S.A.V) razı olacağı bir gençlik yetiştirmek istiyoruz. Bu ve benzeri yarışmalarımız devam edecektir. Biz Yarınlar için çalışıyoruz, gençlerimiz de aziz milletimizin ve ümmetin yarınlarıdır” dedi.  

 

Kaynak: (D20HA) - DENİZLİ20HABER Editör:
Etiketler: AGD, Kaybedeni, Olmayan, Yarışma, İçin, Kolları, Sıvadı, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı sanalbasin.com üyesidir