Haber Detayı
05 Aralık 2018 - Çarşamba 10:52
 
Akbaba; "Kadının Eşit Temsil Hakkı Olmalı"
GÜNDEM Haberi
Akbaba;

Cumhuriyet Halk Partisi Denizli İl Başkanı Mahir Akbaba, Türk Kadınına Seçme ve Seçilme Hakkı Verilmesinin 84.yıl dönümü nedeniyle mesaj yayınladı.Mahir Akbaba; "Bundan 84 yıl önce dünyadaki devletlerin birçoğu haklar anlamında kadın erkek eşitliğini dillendiremezken; ileri görüşlülüğü ,insana olan saygısı ve öngörülülüğü tartışılmayan ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk sayesinde Türk kadını seçme seçilme hakkına sahip olmuştur.84 yıl süresince bu anlamda nasıl bir yol alınmıştır


Maalesef ; yıl 2018 bırakın eşit temsil hakkını kadınlar ;sokakta özgürce yürümek ,istediği kıyafeti giyebilmek hatta can güvenliği için mücadele içerisine girmiştir. Ne yazık ki kadınlarımızın hakları; hem resmi hem de resmi olmayan  yöneticilerimiz tarafından bilinçli olarak ellerinden alınmak istenmektedir. Meclis’te kadın temsilcilerimiz erkeklerle eşit olsaydı inanıyorum ki  kadına dair geçmeyen yasalar geçer zorunlu kılınan önlemlerle daha ileri seviyede olurduk. Bugün yaşananları yaşamazdık.


Bu bağlamda;Kadına seçme ve seçilme hakkının verilmesinin 84.yılını kutlarken yaşamın her evresinde kadının eşit olmasını ve kadına dair tüm yasaların geçmesini istiyoruz" dedi.

Kaynak: (D20HA) - DENİZLİ20HABER Editör:
Etiketler: Akbaba;, "Kadının, Eşit, Temsil, Hakkı, Olmalı",
Yorumlar
Haber Yazılımı sanalbasin.com üyesidir