Haber Detayı
10 Ocak 2017 - Salı 06:32
 
Altıparmak: “Kayyım atanan şirketler inanılmaz bir ağ örmüş ve iflas ertelemeye gitmişler”
Denizli Valisi Ahmet Altıparmak, FETÖ’nün kayyım atanan şirketlerinin darbeyi önceden planladıkları için bilerek iflas erteleme verdiğini, bu kapsamda tüm parayı alarak götürdüklerini söyledi.
GÜNDEM Haberi
Altıparmak:  “Kayyım atanan şirketler inanılmaz bir ağ örmüş ve iflas ertelemeye gitmişler”

Denizli Valisi Ahmet Altıparmak, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle Polisevi'nde gazetecilerle bir araya geldi. Burada FETÖ operasyonlarıyla ilgili açıklama yapan Vali Altıparmak, “16 Temmuz’da yaptığım bir konuşmayı hatırlatmak istiyorum, normale dönmeliyiz diye. Bütün bir Türkiye toplumu, Alevi'siyle, Sünni'siyle, Türkü'yle, Kürdü'yle, Lazı'yla, Çerkezi'yle, sağcısıyla, solcusuyla hep birlik olup, bizim egemenliğimize kimse göz dikemez diyerek ayağa kalktı. Cumhurbaşkanımızın liderliğinde gümbür gümbür meydana indi, kimsenin buraya göz dikemeyeceğini gösterdi. Bu çerçevede herkes üzerine düşen görevi yaptı diye düşünüyorum. Elbette o dönemde onun artçı sarsıntısı olacaktı. Bu artçı sarsıntıları zaman zaman sizinle paylaşıyorum.FETÖ ÜYESİ İŞ ADAMLARININ İFLAS ERTELEME OYUNU


Kayyımların ne durumda olduğuna yönelik bir soru üzerine ise Vali Altıparmak, kayyım sürecine mahkemelerin karar verdiğini hatırlattı. Altıparmak, “Biliyorsunuz bunlar 15 Temmuz’u daha önce planladıkları için ne yapmışlardı, hızlı bir şekilde iflas ertelemeye gitmişlerdi. Paraları toplamışlar, içeriden çekmişler, bir zaman bazı bankalardan boşaltılıp, mevduat hesabından çekerek kendi şirketleri gibi kullanmış, çekmişler ve iflas ertelemeye gitmişler. İflas ertelemeye gidecek bir şey var mı? Kimse bilmiyor. Kapalı gizli, hala kayyımlar çözmeye çalışıyor. Nasıl bir ağ örmüşler ki, kim kime vermiş, nasıl alıp vermiş. İnanılmaz çekler, senetler dolaşıyor ortada. Normal olarak basiretli bir tüccarın kullanmayacağı bir yöntemdir. Ama kendi aralarında hem devleti kandırmaya yönelik olarak, hem hukuku aldatmaya yönelik olarak, hakimi-savcıyı kandırmaya yönelik olarak inanılmaz yöntemler bulmuşlar” dedi. 

 KENTTEKİ TERÖR ÖNLEMLERİ


Son günlerde gündeme gelen terör olayları ile ilgili Denizli’de önlem aldıklarını vurgulayan Altıparmak, “Terör tehdidinin nerede neye yönelik olduğunu kimse bilemez, kimse bulamaz. Çünkü Denizli yol ağı üzerinde, binlerce insan gidip geliyor. Biz de 24 saat esaslı kontrollerimizi yapıyoruz. Kritik noktalarda risk analizimizi yapıyoruz. Gecemiz gündüzümüz bu işlerle ilgili, mümkün mertebe gevşemeye izin vermeden devam ediliyor. Bugüne kadar olmadı, inşallah da olmaz. Olmaması için hem sizlerin daha hassas olması, vatandaşın bu konuda dikkatli olması lazım” ifadelerini kullandı.
Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ümit Varol, Vali Altıparmak’a destekleri ve daveti sebebiyle teşekkür ederek, Denizli basını hakkında bilgiler verdi. Toplantıda Denizli Valisi Ahmet Altıparmak'ın yanı sıra İl Jandarma Komutanı Kurmay Albay Cengiz Yıldız ve İl Emniyet Müdürü Mevlüt Demir de hazır bulundu.

 

Kaynak: (D20HA) - DENİZLİ20HABER Editör:
Etiketler: Altıparmak:, , “Kayyım, atanan, şirketler, inanılmaz, bir, ağ, örmüş, ve, iflas, ertelemeye, gitmişler”,
Yorumlar
Haber Yazılımı sanalbasin.com üyesidir