Haber Detayı
26 Mart 2018 - Pazartesi 12:59
 
Askeri alana ilk kazma vuruldu!
DENİZLİ Haberi
Askeri alana ilk kazma vuruldu!

Denizli Komando Tugayı’na ait arsa, Milli Savunma Bakanlığı tarafından bedelsiz olarak Denizli Büyükşehir Belediyesi’ne devredilmişti. Büyükşehir Belediyesi planladığı kavşak çalışması için askeri alana ilk kazmayı vurdu.

 

Denizli Büyükşehir Belediyesi, Karaman Mahallesi Dumlupınar Mahallesi ve Lise Caddesi’nin birleştiği noktada bulunan ve Çıtır Kavşağı olarak bilinen bölgede kavşak düzenlemesi yapmak istemesine rağmen bölgede 11. Tugay Komutanlığı’na ait 2 bin 661 metrekare arsa yüzünden projeyi hayata geçiremiyordu. Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’ın, Ankara’ya giderek Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci ile birlikte, Milli Savunma Bakanı Fikri Işık ile bedelini ödeyerek almak istediği alanı bedelsiz olarak devredilmesi olurunu aldı.

 

 

Büyükşehir Belediyesi’ne devredilmesi prosedürünün tamamlanmasının ardından bölgede kavşak düzenlemesi için ilk kazma vuruldu. Yapılacak olan çalışma ile birlikte bölgedeki trafik sorunun çözümlenmesi hedefleniyor. 11. Komando Tugayı’na ait 7 milyon liralık arsanın bedelsiz olarak devredilmesi ile birlikte belediyenin kaynakları korunurken yapılacak kavşak çalışması ile kentin önemli noktalarından olan trafik sorunu çözülmüş olacak.

 

 

Kaynak: (D20HA) - DENİZLİ20HABER Editör:
Etiketler: Askeri, alana, ilk, kazma, vuruldu!,
Yorumlar
Haber Yazılımı sanalbasin.com üyesidir