Aydın-Denizli Otoyol Projesi’nde kamulaştırma kararı "/>
asa
Haber
24 Eylül 2020 - Perşembe 08:26
 
Aydın-Denizli Otoyol Projesi’nde kamulaştırma kararı
GÜNDEM Haberi
Aydın-Denizli Otoyol Projesi’nde kamulaştırma kararı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzası ile Aydın-Denizli Otoyolu ve Bağlantı Yolları Projesi kapsamımda bazı taşınmazların acele kamulaştırma kararı Resmî Gazete’de yayımlandı.

 

Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile 2973 karar sayısı ile Aydın-Denizli Otoyolu ve Bağlantı Yolları Projesi kapsamında bazı taşınmazların Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından acele kamulaştırılması kararının yürürlüğe konulmasına karar verildi.

 

Karar gereği, Denizli’de,  Pamukkale, Merkezefendi, Babadağ, Honaz ve Sarayköy ilçelerini kapsayan güzergahtaki bölgelerin taşınmaz ve müştemilatların acele kamulaştırılması kararlaştırıldı.

 

Konuyla ilgili kararı sosyal medya hesabından paylaşan AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, projenin hayata geçirilmesi için yürüyüş başladı. Gayretliyiz, takipçisiyiz, derken şu ifadelere yer verdi; “Aydın-Denizli Otoyolu ve Bağlantı Yolları Projesi kapsamımda bazı taşınmazların acele kamulaştırma kararı Resmî Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlanarak yürürlüğe girdi. Projenin bir an evvel hayata geçirilmesi için istikamet çizildi, yürüyüş başladı. Gayretliyiz, takipçisiyiz.”

 

 

Kaynak: (D20HA) - DENİZLİ20HABER Editör: Köksal İRER
Etiketler: Aydın-Denizli, Otoyol, Projesi’nde, kamulaştırma, kararı,
Yorumlar
Haber Yazılımı