Haber Detayı
15 Haziran 2016 - Çarşamba 13:42
 
Bakan Zeybekci: "Türkiye'nin de Rusya'nın da menfaatinedir"
denizli haber / denizli 20 haber / Bakan Zeybekci: "Türkiye'nin de Rusya'nın da menfaatinedir"
GÜNDEM Haberi
Bakan Zeybekci:

Ekonomi Bakanı Zeybekci, Türkiye ve Rusya arasındaki olumsuzluğun sürdürülebilir olmadığını vurgulayarak, "Türkiye'nin de Rusya'nın da menfaatinedir bu sorunun bitmesi." dedi

Bakan Zeybekci, Rusya ile ilişkilerin son durumuna değinirken, "Türkiye olarak yapmamız gereken düşmanların sayısını azaltmak, dostlarımızın sayısını çoğaltmak." dedi.

Birbirlerini her anlamda tamamlayan iki ülke olan Türkiye ve Rusya arasındaki olumsuzluğun sürdürülebilir olmadığını vurgulayan Zeybekci, "Ekonomik anlamda, Rusya'yı görebildiğimiz kadarıyla, hele hele enerji fiyatlarının dip yaptığı bir ortamda, Türkiye ile yaşanan bu problem maliyetlerini yükselten bir oyundur. Bu eksidir, eksi bir karttır Rusya'nın elindeki. Hiç gerek yokken maliyetlerini, her türlü maliyetini inanılmaz şekilde yükselten bir problemdir, Türkiye problemi. Türkiye'nin de Rusya'nın da menfaatinedir bu sorunun bitmesi." diye konuştu.

 "Türkiye'nin özür dileyecek hiçbir pozisyonu da yoktur"

"Özür dileyecek miyiz?" şeklindeki soruya da Zeybekci, "Hayır. Öyle bir şey zaten aklımızdan dahi geçmez. Türkiye'nin özür dileyecek hiçbir pozisyonu da yoktur şu anda. Orada gerek uçağın düşürülmesi, sonrasındaki şeyler üzücü tabii." yanıtını verdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım'ın Rus mevkidaşlarına Rus Milli Günü dolayısıyla gönderdikleri tebriklere ilişkin soru üzerine Zeybekci, "Ben optimistim. İyiye işaret olduğunu düşünüyorum." şeklinde konuştu.

Nihat Zeybekci, Rusya ile ilişkilerde iki tarafın da olumlu adımları bulunduğunu bildirdi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Bakan, Zeybekci:, "Türkiye'nin, de, Rusya'nın, da, menfaatinedir",
Yorumlar
Haber Yazılımı sanalbasin.com üyesidir