Haber Detayı
17 Ağustos 2019 - Cumartesi 10:21
 
Başkan Cengiz Arslan’dan 17 Ağustos deprem mesajı
GÜNDEM Haberi
Başkan Cengiz Arslan’dan  17 Ağustos deprem mesajı

Çameli Belediye Başkanı Cengiz Arslan, 17 Ağustos 1999’da meydana gelen ve merkez üssü Kocaeli -Gölcük olan 7,4 büyüklüğündeki depremin, “Türk milletinin yaşadığı en acı felaketlerden biridir” dedi.

 

Başkan Aslan; “Asrın felaketi olarak adlandırılan Marmara depreminde, binlerce vatandaşımız hayatını kaybetmiş, on birlerce vatandaşımız yaralanmış, evsiz ve yuvasız kalmıştır.  Aradan geçen 20 yıla rağmen acılarımız hala ilk günkü gibidir. Zaman kaybettiklerimizi asla unutturmayacaktır.


 Depremler hayatın bir gerçeği. Ülkemiz ve ilçemiz  gibi deprem kuşağında yer alan bölgeler için bu gerçeği unutmak, ihmal etmek diye bir durum söz konusu olamaz. Toplum olarak tarihimiz boyunca depremlerin acısını yakından yaşadık. Ancak 20 yıl önce yaşadığımız ve binlerce insanımızı kaybettiğimiz Marmara Depremi, bu konuda alınacak önlemler ve hazırlıklar noktasında bir milat oluşturdu.


Depremle yaşamasını öğrenmek için bilgi, birikim ve teknolojiyi kullanarak hareket etmeliyiz.17 Ağustos Marmara depreminin yıldönümünde, böyle bir acının ülkemizde ve dünyada bir daha yaşanmamasını temenni ediyor, Cenab-ı Allah’tan tüm felaketlerden ülkemizi ve milletimizi muhafaza eylemesini diliyorum. 17 Ağustos 1999 depreminde kaybettiğimiz vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarımıza ve ulusumuza sabırlar diliyorum” dedi.

Kaynak: (D20HA) - DENİZLİ20HABER Editör:
Etiketler: Başkan, Cengiz, Arslan’dan, , 17, Ağustos, deprem, mesajı,
Yorumlar
Haber Yazılımı sanalbasin.com üyesidir