Haber Detayı
17 Ekim 2016 - Pazartesi 16:00
 
Başkan Erdoğan, ilk yabancı ziyaretçisi olan kardeş şehir Almelo’yı ağırladı
denizli haber / denizli 20 haber / Başkan Erdoğan, ilk yabancı ziyaretçisi olan kardeş şehir Almelo’yı ağırladı
DİĞER Haberi
Başkan Erdoğan, ilk yabancı ziyaretçisi olan kardeş şehir Almelo’yı ağırladı

Denizli Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Erdoğan, Almelo Komitesi Başkanı Albert Eshuis ve beraberindeki heyeti ağırladı.

 

Denizli ile Almelo arasındaki ekonomik ilişkiler ile ilgili yapılan görüşmelerde Başkan Erdoğan, Denizli ve Denizli ekonomisi hakkında bilgiler verdi. Denizli ile Almelo’nun 41 yıldır kardeş şehir olduğunu belirten Başkan Erdoğan “Kardeş ülke protokolünün imzalanmasının ardından günümüze kadar ilimiz işadamlarıyla, Almelo işadamları arasında önemli çalışmalar yürütüldü. Bu durum hem ülkemiz hem de Hollanda ekonomisi açısından oldukça önemlidir.  Bu kardeşliğin ve iş ilişkilerinin önümüzdeki günlerde daha fazla kuvvetlenmesini bekliyorum. Ziyaretlerinden dolayı kendilerine teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 

Almelo Komitesi Başkanı Eshuis ise şehirlerindeki son ekonomik gelişmeleriyle ilgili bilgiler vererek, Başkan Erdoğan’a çalışmalarında başarılar diledi.

 

Ziyaret sonrasında Başkan Erdoğan, Komite Başkanı Eshuis’e Denizli’nin temsili olan Horoz hediye etti. Komite Başkanı Eshuis ise Başkan Erdoğan’a şehirlerini temsilen çeşitli hediyeler verdi.  

Kaynak: (D20HA) - DENİZLİ20HABER Editör:
Etiketler: Başkan, Erdoğan,, ilk, yabancı, ziyaretçisi, olan, kardeş, şehir, Almelo’yı, ağırladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı sanalbasin.com üyesidir