Haber Detayı
09 Ocak 2017 - Pazartesi 12:21
 
Başkan Gürlesin: “Gazetecilik kutsal bir meslektir”
Her sene kutlanan 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü ile ilgili olarak Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, mesaj yayımladı.
GÜNDEM Haberi
Başkan Gürlesin: “Gazetecilik kutsal bir meslektir”

Başkan Gürlesin, “Zor şartlar altında, meslek etiğinden taviz vermeden, çalışmalarını devam ettiren tüm basın çalışanlarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyor, sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum.

 

Mesajında basının demokrasinin vazgeçilmez unsurları arasında yer aldığını söyleyen Başkan Gürlesin, yerelde, ulusalda gazetecilerin halkın haber alma ihtiyacını karşılamaları açısından çok önemli bir görevi yerine getirdiklerini söyledi. 

 

Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, basının demokrasinin olmazsa olmaz ayaklarından birini oluşturduğunu söyleyerek, açıklamasında şu görüşlere yer verdi; “Kamu yararına hizmet yapmakta olan gazeteci arkadaşlarımız, ülkemizin olduğu gibi ilimizin, ilçemizin sosyal, kültürel ve ekonomik gelişmesine ve kalkınmasına önemli katkılar sağlamaktadır. Gazetecilik, fedakarlık ve sorumluluk isteyen zor şartlarda yapılan önemli bir meslektir. Basın çalışanları her türlü zor şartlarda çalışmayı ilke edinerek yılmadan görevlerini yerine getirmek için çalışmaktadırlar. Demokrasinin güçlenmesi, yerleşmesinde basın kuruluşlarının önemli katkıları vardır. Gazetecilerin, halkımızı gelişen olaylar hakkında bilgilendirmek için ortaya koydukları emek kutsaldır. 

 

Pamukkale Belediyesi olarak her zaman olduğu gibi doğru, ilkeli ve tarafsız habercilik yapan basın yayın kuruluşlarımıza ve çalışanlarına her türlü desteği vermeye devam edeceğiz. Zor şartlar altında, meslek etiğinden taviz vermeden, çalışmalarını devam ettiren tüm basın çalışanlarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyor, sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum.

Kaynak: (D20HA) - DENİZLİ20HABER Editör:
Etiketler: Başkan, Gürlesin:, “Gazetecilik, kutsal, bir, meslektir”,
Yorumlar
Haber Yazılımı sanalbasin.com üyesidir