Başkan Zolan, Engin Yıldırım'ın paylaşımına kayıtsız kalmadı "/>
asa
Haber
14 Ekim 2020 - Çarşamba 10:10
 
Başkan Zolan, Engin Yıldırım'ın paylaşımına kayıtsız kalmadı
GÜNDEM Haberi
Başkan Zolan, Engin Yıldırım'ın paylaşımına kayıtsız kalmadı

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Av. Osman Zolan, AYM Üyesi Engin Yıldırım'ın, darbe iması içeren skandal paylaşımına kayıtsız kalmadı.

 

AYM Üyesi Engin Yıldırım’ın sosyal medya hesabından “Işıklar yanıyor” paylaşımına tepkiler çığ gibi büyüyor. Türkiye’ye geçmişte acılar yaşatmış müdahalelerin sloganı olarak nitelendirilen paylaşımın bir Anayasa Mahkemesi Üyesi tarafından paylaşılmasının yakışıksız olarak nitelendirildi.

 

Belediye Başkanlığı’nın yanı sıra hukukçu kimliği ile de bilinen Başkan Zolan, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, " Işıkları millet açar; millet kapatır" ifadelerini kullanarak tepki gösterdi.

 

 

GELEN TEPKİLER ÜZERİNE İKİNCİ PAYLAŞIM

Anayasa Mahkemesi (AYM) Üyesi Engin Yıldırım, Twitter'dan yaptığı 'Işıklar yanıyor' paylaşımının ardından yeni bir açıklama yaptı. Yıldırım, " Şahsi twitter hesabımda yaptığım paylaşımda kullandığım ibare maksadı aşan bir şekilde yorumlandı ve bundan büyük bir üzüntü duymaktayım. Gayem, AYM'nin bir hukuk ışığı olduğuna vurgu yapmaktı. Demokrasi dışı tüm oluşum, araç ve teşebbüsleri ima etmem asla söz konusu değildir." dedi.

 

Kaynak: (D20HA) - DENİZLİ20HABER Editör: Köksal İRER
Etiketler: Başkan, Zolan,, Engin, Yıldırım'ın, paylaşımına, kayıtsız, kalmadı,
Yorumlar
Haber Yazılımı