Başkan Zolan; "Siyasi geleceğimizi değil, Denizlimizin geleceğini düşündük" "/>
asa
Haber
10 Şubat 2020 - Pazartesi 10:50
 
Başkan Zolan; "Siyasi geleceğimizi değil, Denizlimizin geleceğini düşündük"
BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ Haberi
Başkan Zolan;

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, 2019 yılı değerlendirme toplantısında, “Alt yapı çalışmalarımızı hız kesmeden devam ettik. Bu nedenle toz-toprak ve trafikte aksamalar nedeniyle bizlere kızanlar oldu. Seçim sürecinde radikal kararlar alarak siyasi geleceğimizi değil, Denizlimizin geleceğini düşündük” dedi.

 

Denizli Büyükşehir Belediyesi olarak 2019 yılında yoğun bir çalışma gerçekleştirdiklerini ifade eden Başkan Zolan, "2019 yılında hız kesmeden, hiçbir engel tanımadan koşmaya ve hizmet destanları yazmaya devam ettik. Vatandaşımızın teveccühü ile gece gündüz çalışmaya devam ettik. Tüm vatandaşlarıma teşekkür ediyorum. 2020 yılında da hız kesmeden çalışmalarımıza devam edeceğiz" dedi.

 

"SUSUZ KALABİLİRDİK"

2019 yılında alt yapı çalışmalarına önem verdiklerini belirten Başkan Zolan; DESKİ olarak su kanallarımıza devam ettik. Küresel ısınma ve yağışların az olması nedeniyle suyumuzun çok iyi olduğunu söyleyemem. Ancak alt yapı çalışmalarımız neticesinde yüzde 60 su kaçaklarının önüne geçtik. Eğer yapmasaydık şehre 1 gün su verip 1 gün vermeyecek duruma gelecektik. Seçim sürecinin olduğu bu dönemde radikal kararlar alarak alt yapı çalışmalarımıza devam ettik. Susuz kalmamak için alt yapı çalışmalarımızı yapmak zorundaydık. Bizler siyasi geleceğimizi değil, Denizlimizin geleceğini düşündük.

 

15 YENİ SONDAJ KURULACAK

2020 yılında alt yapı çalışmalarımızı devam ettireceğiz. 120 kilometre içme suyu hattı 20 kilometre kanalizasyon hattı çalışmalarımız olacak. Mevcut olan 14 adet sondajımız bulunmaktadır. Buna ilaveten 15 sondaj daha kurulacak. Tabi bu sondajları kurarken elektrik ve ileti hattı lazım olacak. Bunlarında büyük maliyetleri oluyor. DESKi tarafından şehre su sağlamak için aylık 7 milyon ile 8 milyon elektrik maliyeti oluyor. Bunu aza indirmek için Güneş Enerji Sistemi (GES) ile sağlamaya çalışıyoruz. GES projemizin 1. ve 2.’sini yaptık şuanda 3.’sünün yapımına devam ediyoruz. Şehir merkezimizde su sıkıntımız yok ancak diğer bölgelerimizde olabilecek aksaklıklara karşı tedbirlerimizi alıyoruz.

 

“ALT YAPI VE HAT YENİLEME ÇALIŞMALARIMIZ OLACAK”

2020 yılında ele aldığımız çalışmalar arasında, Karşıyaka, Sevindik ve Sümer Mahallerinde alt yapı ihaleleri yapılar burada çalışmalarımız başlayacak. Yenişehir mahallemizde içme su hatlarının eski olması nedeniyle su patlamaları oluyor. Bu bölgemizde su hatlarını baştan aşağı değiştireceğiz. Öte yandan Merkezefendi İlçesi’nde Merkezefendi Mahallesi, Pamukkale İlçemizde Kayıhan ve Hürriyet mahallelerinin alt yapı çalışmalarını çözüme kavuşturacağız.

 

“2020’DE ÇALIŞMALARIMIZ DEVAM EDECEK”

2020 yılında gerçekleştirecekleri projelerin bazılarını anlatan Başkan Zolan, "Altyapısı tamamlanan mahallelerimiz başta olmak üzere 50 km. sıcak asfalt yol ve kaldırım çalışması, 120 km beton parke yol ve kaldırım yapımı, 45 km. sathi kaplama yol yapımı gerçekleştireceğiz. Tarihi Kaleiçi Çarşısı muhtelif sokakların üst örtü ve cephe sağlıklaştırma projesi, Gazi Mustafa Kemal Bulvarı sağlıklaştırma ve kentsel tasarım projesi ile Atalar  Kırmızı Ev ve Şirinköy Kahvehanesi restorasyonunu yapacağız. Pelitlibağ Parkı, Çivril Gümüşsu Şelalesi çevre düzenlemesi ve sosyal tesisi ile Kumkısık Katı Atık Bertaraf Tesisi 3. Lot 2. Bölümünü de 2020 yılında devreye alacağız. Ayrıca Katı Atık Bertaraf Tesisimiz içerisine sızıntı suyu arıtma tesisi kuracağız" dedi.

Kaynak: (D20HA) - DENİZLİ20HABER Editör: Köksal İRER
Etiketler: Başkan, Zolan;, "Siyasi, geleceğimizi, değil,, Denizlimizin, geleceğini, düşündük",
Yorumlar
Haber Yazılımı