Haber Detayı
06 Haziran 2016 - Pazartesi 12:00
 
Bölge Değerlendirme Toplantısı Denizli’de Yapıldı
Anadolu Gençlik Derneği, 42. Dönem Türkiye Geneli Yedi Bölgede İcra Edilmesi Planlanan Bölge Değerlendirme Toplantılarının ikincisi Denizli'de gerçekleşti.
DENİZLİ Haberi
Bölge Değerlendirme Toplantısı Denizli’de Yapıldı

Senelerdir düzenlediği programlarla gençliğin milli ve manevi değerlerine sahip çıkmasına vesile olan Anadolu Gençlik Derneği, 42. Dönem Türkiye Geneli Yedi Bölgede İcra Edilmesi Planlanan Bölge Değerlendirme Toplantılarının ikincisi Denizli'de Bölgedeki Şubelerin Katılımıyla Anadolu Gençlik Ve Milli Gençlik Vakfı Genel Başkanı Salih TURHAN’ın Başkanlığında Gerçekleştirildi.  

 
 Ülke şartlarının ve derneğin mevcut genel durumun gözden geçirildiği toplantıda, 42. dönemde gençliğin maddi ve manevi yönden gelişimi için organize edilecek projeler müzakere edildi. Eksikliklerin de tespit edildiği toplantıda bu eksikliklerin giderilmesi noktasında yapılması gerekenler değerlendirildi.  2016-2017 çalışma yılını 25 Ağustosta başlatacak olan AGD, bütün ülke gençliğini kucaklamayı hedefliyor. 


 
"BÜTÜN İMKANLARIMIZI SEFERBER EDECEĞİZ"


Toplantıyla ilgili bilgi veren AGD Genel Başkanı Salih Turhan, toplumun en hareketli ve dinamik gurubunu oluşturan gençliğin iç karartan ekonomik sıkıntıların da etkisiyle ciddi bir bunalım yaşadığını belirterek, dert yanmayı bırakıp gençliğin kurtuluşu için çaba gösterdiklerini söyledi. Projesi insan, muhatap kitlesi gençlik olan AGD'nin yıllardır bütün insanlığın hayrına hizmetler yürüttüğünü dile getiren Turhan, "30 yaşın altında 40 milyon gencimiz bizi bekliyor. Bizim hiçbir gencimizi kötü alışkanlıklara kurban vermeye tahammülümüz yoktur. Ülkemiz maddi ve manevi büyük bir krizin eşiğinde bulunmaktadır. Genel merkez ve şubelerimizle bütün imkanlarımızı seferber ederek ülkemizin içinde bulunduğu bu tablodan kurtulması için çalışıyoruz. Bunun için en büyük potansiyelimiz olan gençliğimizden başlıyoruz. Bu ülkenin geleceğini gençlerimizle yeniden kurmaya gayret ediyoruz. Zira güçlü, müreffeh ve lider bir ülke, o ülkenin motor gücü olacak şuurlu bir gençliğin yetişmesi ile mümkündür." diye konuştu. 
 
"ÜLKEMİZİN GELECEĞİNDEN ÜMİTVARIZ"


Önümüzdeki dönemde üniversite, ortaöğretim, çalışan gençlik, sporcu gençlik ve hanımlarla ilgili çok etkin programlar hazırladıklarını ifade eden Turhan, gelenekselleşen programların yanı sıra ahlak ve maneviyatın öncelendiği farklı etkinliklere de imza atacaklarını belirtti. Sevgi ve kardeşliğin yegane teminatının AGD olduğunu vurgulayan Turhan, "AGD, kavga yerine barışı, düşmanlık yerine kardeşliği, kin ve nefret yerine sevgiyi egemen kılma misyonunun adresidir. Büyük bir medeniyetin mensubu olan bizler, ülkemizin geleceğinden ümitvarız. İnanç, azim ve kararlılıkla çalıştığımız takdirde gerçekleştiremeyeceğimiz hiçbir hedefimiz yoktur.  Yüreği milli ve manevi değerlerin yücelmesi için çarpan bütün kardeşlerimizi genç, yaşlı; kadın erkek demeden hep birlikte çalışmaya davet ediyorum. " çağrısında bulundu. Bu ülkenin kurtuluşunun başta İslam dünyası olmak üzere bütün insanlığın kurtuluşu anlamına geleceğini ifade eden Turhan, "Bütün dünyaya adalet ve huzur getiren bir ecdadın torunları olarak çalışalım. Yeryüzünde kanın ve gözyaşının hakim olmasını istemiyorsak bütün gücümüzle gayret edelim. Yapacağımız çalışmalar İslam coğrafyasının ve bütün dünya mazlumlarının hayrına olacaktır inşallah." şeklinde konuştu.  

Kaynak: Editör: Köksal İRER
Etiketler: Bölge, Değerlendirme, Toplantısı, Denizli’de, Yapıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı sanalbasin.com üyesidir