Haber Detayı
14 Nisan 2019 - Pazar 11:24
 
Büyük Menderes Yok Olmasın!
DENİZLİ Haberi
Büyük Menderes Yok Olmasın!

Denizli’de ‘Büyük Menderes İnisiyatifi' olarak bir araya gelen kişi ve kurumlar, Büyük Menderes Nehri’nin kirlenmesine dikkat çekmek  ve korunması amacı ile fotoğraf sergisi düzenleyecek. Düzenlenecek olan sergide tüm amatör ya da profesyonel fotoğraf sanatçılarının da desteği bekleniyor.

 

Yapılan yazılı açıklamada; “Denizli bölgesinde Doğa ve Ekoloji mücadelesi için gönüllü birliktelik halinde bir araya gelen kişi ve kurumların oluşturduğu Büyük Menderes İnisiyatifi olarak “Fotoğraflarla Büyük Menderes” başlıklı bir sergi düzenlemek üzere hazırlıklarımıza devam ediyoruz. İnisiyatifin ilk sergisinin temasını “Büyük Menderes Yok Olmasın!” olarak belirledik.

 

Yaptığımız etkinliklerle; geçmişte birçok medeniyete ev sahipliği yapan nehrin geçmişini, bugününü, bu yüzyılda insanlık için ne ifade ettiğini ve hayatınızda nasıl yer ettiğini yeniden hatırlatmayı amaçlıyoruz. Bölge ve ülkemiz için sembol niteliğinde olan Büyük Menderes Nehri’nin kirliliği ile neleri kaybettiğimizi ve daha neleri kaybedeceğimizi birlikte düşünelim istiyoruz. Düşünelim ve birlikte adım atalım istiyoruz. Çünkü biliyoruz ki, yeryüzünden başka gezegen yok! Gezegenimizden yok olan her yaprak, her damla, her canlı, geri dönmemek üzere yitip giderken, bizlerin geleceğinden de bir parçayı yok ediyor.

 

Yok olan bizim dünyamız, bizim yaşamımız ve bizim ve çocuklarımızın geleceği!

 

Yaşam ve geleceğin savunucuları, doğa gönüllüleri olarak tüm yöre halkını Büyük Menderes Nehri’ne sahip çıkmaya davet ediyoruz: “Büyük Menderes Yok Olmasın!’’

 

Temaya uygun olarak tüm amatör ya da profesyonel fotoğraf sanatçılarının fotoğraflarını bekliyoruz. Başvuruları buyukmenderesinisiyatifi@gmail.com adresine 20 Nisan 2019 tarihine kadar kabul edeceğiz.

 

Sergimiz Turan Bahadır Sanat Galerisi ve Müzesi’nde 26 Nisan’da açılacak ve bir hafta Denizlilerle buluşacak.

 

FOTOĞRAF SERGİSİ KATILIM KOŞULLARI:

 

“Fotoğraflarla Büyük Menderes”

Fotoğraf Sergisi

Tema:

“Büyük Menderes Yok Olmasın”

Amaç:

Birçok medeniyete ev sahipliği yapan nehrin geçmişini, bugününü, bu yüzyılda insanlık için ne ifade ettiğini ve hayatınızda nasıl yer ettiğini sergilemek istediğimiz “Büyük Menderes Nehri”ni konu alan bir farkındalık çalışmasıdır.

Katılım Şartları:

  • Sergiye amatör ya da profesyonel tüm fotoğraf sanatçıları katılabilir.
  • Sergiye katılacak dijital fotoğraflar JPG/JPEG formatında, 10-12 sıkıştırma kalitesinde, kısa kenarı en az 2400 piksel olarak kaydedilmelidir.
  • Sergi başvurusu için fotoğraflar buyukmenderesinisiyatifi@gmail.com adresine gönderilecektir.
  • Sanatçılar sergiye birden fazla fotoğraf ile başvurabilirler. Sergilenmek üzere gönderilen fotoğraf sayısının 60’tan fazla olması durumunda hangi fotoğrafların sergileneceğine “Büyük Menderes İnisiyatifi Denizli Bileşeni” üyelerinden oluşan kurul karar verecektir.
  • Gönderilen fotoğrafların “Nerede çekildiği” ve sanatçının “Adı ve Soyadı” elektronik postada belirtilmelidir.
  • Sergiye son başvuru tarihi 20 Nisan 2019’dur.
  • Fotoğraflar, açılış tarihinden itibaren altı gün boyunca sergilenecektir.

 

Başvuru için Gerekenler:

Büyük Menderes’in doğası, kirliliği, sağladıkları, yaşam ortakları vb. ile ilgili beğendiğiniz ve sergilemek istediğiniz fotoğrafı/fotoğrafları açıklamasıyla göndermeniz yeterlidir. Katılım ücretsizdir.

 

İletişim Adresi:

buyukmenderesinisiyatifi@gmail.com

 

Sergi Salonu:

Denizli Büyükşehir Belediye Turan Bahadır Sanat Galerisi ve Müzesi

 

Kaynak: (D20HA) - DENİZLİ20HABER Editör:
Etiketler: Büyük, Menderes, Yok, Olmasın!,
Yorumlar
Haber Yazılımı sanalbasin.com üyesidir