Haber Detayı
04 Ocak 2017 - Çarşamba 13:39
 
Büyükşehir lezzet ustaları yetiştiriyor
Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından meslek edindirme kursları kapsamında hayata geçilen ve büyük ilgi gören Aşçılık Kursu, 5’inci dönem eğitimleri başladı.
 
 
 
YAŞAM Haberi


Denizli Büyükşehir Belediyesi meslek edindirme kursları kapsamında 2015 senesinde hayata geçirdiği Aşçılık Kursu halktan büyük ilgi görüyor. 

 

Ücretsiz olarak Denizli Büyük şehir Belediyesi Yenişehir Kültür Evinde yapılan Aşçılık Kursu, 5’inci dönem eğitimlerine başladı. Kursta kursiyerlere masa düzeni, yemek yapımı, yemek sunumu gibi bilgilerin yanı sıra beceri ve yaratıcılıklarını çoğaltacak eğitimler veriliyor. 

 

Kursa katılan halk özellikle zengin Türk mutfağı ile tanıştıklarını söyleyen Aşçılık Kursu Eğitmeni Metin Ayhan Yiğit, “Denizli Büyük şehir Belediyemizin düzenlemiş olduğu ücretsiz kurslardan biri olan Aşçılık Kursumuzda uygulamalı eğitimler, eğlenceli ve öğretici geçiyor. Kursiyerlerimiz, yemek yapmanın yanı sıra Türk mutfağının zenginliğiyle tanışmış oluyor.

 

 

Meslek öğreniyorlar

 

Yiğit, “Farklı lezzetlerdeki yemeklerin tariflerini öğrenen halkımız, ayrıca meslek edinmiş de oluyor. Büyük şehir Belediyesi, yer ve malzeme desteği sağlayarak kursiyerlerimizin daha çok şartlarda eğitim almalarına katkı veriyor. 

 

Desteklerinden dolayı Denizli Büyük şehir Belediye Başkanımız Osman Zolan’a çok teşekkür ediyoruz.

 

Kaynak: (D20HA) - DENİZLİ20HABER Editör:
 
 
 
 
Etiketler: Büyükşehir, lezzet, ustaları, yetiştiriyor,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Alıntı Yazarlar
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Özlü Sözler
Gazabını yutucu, sır saklayıcı, ayıp örtücü ol…


Hacı Bektaşı Veli
Bir Hadis
İslâm, güzel ahlâktır.


MEVLANA (R.A)
Arşiv
Haber Yazılımı