Haber Detayı
11 Kasım 2019 - Pazartesi 14:57
 
Çameli'de 10 bin fidan dikildi
GÜNDEM Haberi
Çameli'de 10 bin fidan dikildi

Gelecek nesillere daha yeşil bir Türkiye bırakmak için başlatılan proje büyük ilgi gördü. Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından gelecek nesillere daha yeşil bir Türkiye bırakmak için başlatılan “Geleceğe Nefes” seferberliğinde Çameli’nde 10 bin fidan dikilerek can suyu verildi

 

 

Ülkemizde başlatılan “11 milyon ağaç: Bugün fidan yarın nefes” seferberliği  Dikim Törenine Çameli Kaymakamı Didem Dinç Özay Çameli Belediye Başkanı Cengiz Arslan, protokol, Ak Parti İlçe  Başkanı Tanju Gököz ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Belediye Meclis Üyeleri, Öğrenciler, Muhtarlar, toplumun hemen her kesimi ağaçlandırma seferberliğine katkı verdi. Tören Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı. Çameli Orman İşletme Müdürü Erol Güner Günün anlam ve önemi hakkında konuşma yaptı.

 

 

"AĞAÇ DİKİMİNDEN BÜYÜK MUTLULUK DUYDUM"

 

Çameli Belediye Başkanı Cengiz Arslan ; "Sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde Tarım ve Orman Bakanlığımız tarafından başlatılan 11 Milyon fidan toprakla buluşuyor kapsamında Çameli İlçesi olarak gururluyuz Yeşile doğaya sevginin önemin ne olduğunu bilen bir ilçemiz olmamız hasebiyle büyük bir mutluluk duyduğumu ifade ediyorum Herkesin mutlaka bir dikili ağacı olmalıdır" dedi.

 

 

"ÇOK HAYIRLI BİR İŞ YAPIYORUZ"

 

Çameli Kaymakamı Didem Dinç Özay; "Çok Hayırlı Bir iş yapıyoruz 11’inci ayın 11’inde saat 11:11’i geçe yani sembolik vakitte Türkiye’nin her yerinde fidanlar dikiliyor geleceğe nefes oluyoruz. Cumhurbaşkanımızın öncülüğünde Tarım ve Orman Bakanımızın katkılarıyla fidanlarımızı dikiyoruz. Biz Kıyametin kopacağını bilseniz elinizdeki fidanı dikiniz şeklinde emreden bir peygamberin ümmeti olarak bu bereketin bolluğun bol olduğu ortamda  gerçekleştirdiğimiz için mutluyuz" diye konuştu.

 

 

10 BİN FİDAN TOPRAKLA BULUŞTU

 

Çameli İlçesi Belevi Mahallesi Karadağ Mevkiinde gerçekleşen Kampanya kapsamında ilk fidanı Çameli Kaymakamı Didem Dinç Özay ve Çameli Belediye Başkanı Cengiz Arslan dikti. İlk fidan dikiminin ardından, Protokol ve yüzlerce kişi bulundukları alanda 2 bin adet fidanı ve ilçe genelinde Akpınar Mahallesinde ve Yörük oturağı Mevkisinde 8 bin fidan olmakla beraber ilçe genelinde  10 bin fidan toprakla buluşturuldu

 

Öte yandan 3 yaşındaki fidan dikim alanına gelen bir bebekte ellerinle ağaç dibine toprak atarak örnek bir davranış sergiledi.

 

Kaynak: (D20HA) - DENİZLİ20HABER Editör: Melik EVREN
Etiketler: Çameli'de, 10, bin, fidan, dikildi,
Yorumlar
Haber Yazılımı sanalbasin.com üyesidir