Haber Detayı
14 Aralık 2017 - Perşembe 15:39
 
CHP Merkezefendi İlçesi’nde Devir-Teslim Yapıldı
SİYASET Haberi
CHP Merkezefendi İlçesi’nde Devir-Teslim Yapıldı

CHP Denizli Merkezefendi İlçe Başkanlığı devir teslim töreni ilçe başkanlığı binasında gerçekleşti. İl Başkanı Teoman Sancar’ında katıldığı devir teslim töreninde Sancar, “Tabi ki demokratik seçimlerde heyecanlarımız olacak. İki arkadaşım, gayet seviyeli ve yüreklerini ortaya koyarak ilçe başkanlığı için aday oldular” dedi.

 

Sancar; Görev devir teslimi için birlikteyiz bizler Mustafa Kemal Atatürk'ün kurduğu Türkiye Cumhuriyeti'nde huzuru refahı özgürlüğü bağımsızlığı ve uygarlığı örnek almış insanlarız tabi ki demokratik seçimlerde heyecanlarımız olacak. İki arkadaşım gayet seviyeli bir şekilde birbirlerine inanarak yüreklerini heyecanlarını ortaya koyarak Merkezefendi ilçesinde ilçe başkan adayı oldular. Yarıştılar demokrasinin sonunda bir arkadaşım ilçe başkanı oldu diğer arkadaşım da geçmişteki hizmet ve tecrübeleriyle o kazanan arkadaşımızın daima yanında olacak. Bu görevler bu makamlar bu mevkiler devlete millete memlekete hizmet etmek için vardır.

 

Bu vesileyle bugün burada yeni seçilen ilçe başkanım Tolga Varlıker kardeşimi değerli yönetimini Merkezefendi ilçesinde çok güzel şeyler başarmak üzere devrimi uygarlığı ve bağımsızlığı kendilerine felsefe edinerek Merkezefendi Belediyesinde altı oklu bayrağımızı asıncaya kadar yürekten mücadele edeceklerine inancım tam olarak kendisini kutluyorum tebrik ediyorum.

 

Sevgili Sedat Demirci kardeşime verdiği emeklerden güzel temsilinden güzel görevlerinden dolayı teşekkür ediyorum, yönetim kurulu üyelerine gösterdikleri fedakârlıklar için yürekten tebrik ediyorum. Sedat Demirci kardeşimizin dünden daha heyecanlı çalışacağından bir gram endişem olmadığı gibi onun o hizmetleri döneminde Merkezefend’mize ve partimize verdiği tüm emeklerinden dolayı teşekkür ediyorum ve onu da tebrik ediyorum.

 

Sedat Demirci; “Cumhuriyet Halk Partisi kocaman bir aile, bizim ailemiz içersinde olan demokrasi yarışı bizi oradan güçlendirerek daha kuvvetli daha başarılı daha azimli kılar. Ben siyasi hayatıma bir nefer olarak başladım. Cumhuriyet Halk Partisi’nde bundan sonrada siyasi hayatımı noktalamak değil bundan sonraki siyasi hayatıma yeniden başlıyorum diyebilirim. Esas olan hizmettir. Esas olan tabandır. Esas olan Cumhuriyet Halk Parti’sinin altı oklu bayrağıdır. Bu makamların hepsi gelir geçer, bizden öncede bu koltuklarda oturanlar oldu bizden sonrada oturanlar olacak… Tolga kardeşimden sonrada burada oturanlar olacak önemli olan hizmettir, hizmetin bir üst seviyeye taşınmasıdır. Ben inanıyorum ki Tolga kardeşim ve yönetici arkadaşlarım ve bizler el ele vererek bu bayrağı bir kadime daha taşıyacağız buna olan inancım sonsuzdur” dedi.

 

Merkez İlçe Başkanı Tolga Varlıker; “Pazar günü çok güzel bir tabir vardır. Demokrasi şöleni biz bunu yaşadık çok güzel bir katılım oldu. Delegelerimizin 92 si sandığa gitti. Yaklaşık 800 den fazla kişinin katıldığı görkemli kongre süreci geçirdik. Sonuçta da bir isim kazanacaktı. Oda biz olduk, bizim ekibimiz oldu. Bu süreç boyunca ben hep Sedat başkanıma 1 aylık çalışma süresi boyunca başkanımı hiçbir zaman rakibim olmadı. O her zaman benim arkadaşım, yoldaşım oldu. Öncellikle bunu belirtmek isterim. Sedat başkanımdan siyasi hayatına nokta koymasını değil, virgül koymasını her zaman benim ve ekibimin yanında olmasını, o engin tecrübelerinden yararlanmamızı ben kendisinden rica ediyorum. Her zaman yanımızda olsun. Her zaman bize destek olsun. Çünkü çok önemli bir referandum sürecini atlattı başarıyla atlattı. Yüzde 41 evet oylarının üstüne hayır oyalarını ekledik. Merkezefendi için bu büyük bir başarıydı. Emeğinden dolayı kendisine teşekkür ediyorum. Daha da önemlisi biz hep dedik ki 1919 ruhuyla 2019 için nasıl oradaki kuvaiye milli ruhu bizi zafere götürdüyse birlik ve beraberlikte biz 2019 da bizi tekrar zafere götürecek. Öncellikle yerelde daha sonrada genelde iktidar olacağız. Onun için herkes bize lazım. Teoman Başkanım, Sedat başkanım ve diğer tüm partililerimiz ve tüm emekçilerimiz bu yolda beraber yürümemiz için bizlere lazım” dedi.

 

Kaynak: (D20HA) - DENİZLİ20HABER Editör:
Etiketler: CHP, Merkezefendi, İlçesi’nde, Devir-Teslim, Yapıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı sanalbasin.com üyesidir