Haber Detayı
29 Kasım 2016 - Salı 08:41
 
Çiftçilere 3 ay masrafız erteleme kolaylığı
Çiftçilere 3 ay masrafız erteleme kolaylığı / denizli haber / denizli 20 haber
EKONOMİ Haberi
Çiftçilere 3 ay masrafız erteleme kolaylığı

Aydem Elektrik ile Deniz Bank çiftçilere fatura ödemelerinde 3 ay masrafsız ve faizsiz erteleme kolaylığı sağlayacak.

 

Aydem Elektrik Perakende Satış A.Ş. ve Deniz Bank üreticilere ödeme avantajı sağlayan işbirliklerini yeniledi. Bu işbirliği çerçevesinde; Deniz Bank’ın Üretici Kart’ına sahip olan Aydem Tarımsal Sulama Müşterileri, fatura ödemelerinde masrafsız ve 3 ay faizsiz erteleme kolaylığından faydalanacak. Yenilenen anlaşma kapsamında, Aydem müşterisi çiftçiler Deniz Bank’ın Tarım Bankacılığı alanında sunduğu avantajlardan da yararlanabilecek.

 

Aydem, enerji sektöründe bir ilke imza atarak tarımsal faaliyet kapsamında elektrik enerjisi tedarik eden üreticilere, “Üretici Kart” ile fatura ödemelerinde masrafsız ve 3 ay faizsiz erteleme avantajı sunacak. Bu kapsamda Aydem, tarım sektörünün gelişmesi yönünde sürdürdüğü yoğun faaliyetlerle özel bankalar arasında birinci sırada bulunan Deniz Bank ile işbirliklerini yenileyerek üreticilere destek olmaya devam edecek.

 

2014 yılında başlatılan ve mali anlamda zor durumdaki çiftçilere destek olmak amacıyla yenilenen işbirliğinin Aydın, Denizli ve Muğla illeri başta olmak üzere 81 ildeki tüm “Üretici Kart” sahibi Aydem müşterileri için çok önemli bir ödeme kolaylığı olduğunu belirten Aydem Müşteri İlişkileri Müdürü: Hüseyin Bahadır GÖKyaptığı değerlendirmede, “Müşteri beklentilerini ve memnuniyetini önemsiyor, çiftçilerimize destek olmaya devam ediyoruz. DenizBank ile müşterilerimize ödeme avantajı sağlayan önceki işbirliğimizi daha da avantajlı duruma getirerek, çiftçilerimizin elektrik fatura ödemelerinde kolaylık sağlamayı sürdürüyoruz. Aydem olarak, enerji sektöründe ilkleri gerçekleştirmeyi alışkanlık haline getirdik. Bu doğrultuda Tarım Bankacılığında önde gelen Deniz Bank ile birlikte geliştirmiş olduğumuz bu işbirliği sayesinde müşterilerimizin memnuniyeti için yeni projeler üretmeye devam ediyoruz. Deniz Bank “Üretici Kart” sahibi müşterilerimiz, elektrik fatura ödemelerini artık masrafsız ve 3 ay faizsiz ertelemeyle yapabilecekler. Aydem olarak müşteri odaklı projeleri sürdürmeye devam edeceğiz.” diye belirtti.

 

Anlaşma ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Batı Anadolu Bölge Müdürü Hasan Özer Orhan, Aydem ile üreticilere sağladıkları avantajların artmasından mutluluk duyduklarını,  Aydın, Denizli ve Muğla illerinin Tarımsal Sulama Müşterileri için önemli fırsatlar sunduklarını belirtti. Orhan, sözlerine şöyle devam etti: “ Deniz Bank olarak tarımın ülke ekonomimize katkısının bilincindeyiz ve üreticimizin her zaman yanındayız. Aydem ile anlaşmamız çerçevesinde Aydem’den elektrik enerjisi tedarik eden tarımsal sulama müşterisi çiftçiler artık Üretici Kart ile elektrik faturalarını 3 ay erteleyerek faizsiz olarak ödeme avantajından yararlanabilecekler. Deniz Bank olarak Türk tarımının modernizasyonuna destek vermek, tarımsal üretimde verimliliği ve çiftçimizin dünya arenasındaki rekabetçi gücünü yükseltmek hedefiyle çalışmalarımızı ve işbirliklerimizi artırarak sürdürüyoruz.”

 

Türkiye’de bir ilk olan “Üretici Kart” hakkında...

 

Çiftçiler Üretici Kartları ile; mazot, gübre, yem, tohum, tarım ilacı, tarım makinaları, yedek parça ve diğer tarımsal ihtiyaçları için üye işyerlerinden alışveriş yapabilirler veya Şube ve tüm ATM’lerden nakit çekebilir veya 3 yıla varan vadelerde Üretici Kart üzerinden taksitli kredi kullanabilirler.

 

Geri ödemeler ’ın tüm tarım kredilerinde olduğu gibi ürünün hasat tarihinde yapılabilir.

 

Şubelerinden, anlaşmalı üye işyerlerindeki POS makinalarından ve ATM’lerden Üretici Kart başvurusu yapılabiliyor. Ayrıca cep telefonuna URETICI yazıp T.C. kimlik numarası ve bulunulan ilin plaka kodunu aralarında birer boşluk bırakıp 3280’e SMS göndererek de Üretici Kart başvurusu yapılabiliyor.

 

Turkcell faturaları için Üretici Kart'a otomatik ödeme talimatı vererek yıllık 600 TL'ye kadar olan cep telefonu faturaları faiz ödemeden hasada ertelenebilir. Kampanyaya katılım için cep telefonundan 3280'e TURKCELL yazıp gönderilmesi yeterli.

 

Her ay düzenli ödenmesi gereken Bağ-Kur primleri ve tarımsal faturalar için otomatik ödeme talimatı vererek ödemeler hasada ertelenebilir.

 

 Üretici Kart Ödemeleri tüm  Şubeleri ile PTT merkez ve şubelerinden yapabilir.

 

Tarımsal elektrik ve su  faturaları Üretici Kart üzerinden otomatik ödemeye alınabilir uygun faiz oranı ile hasatta ödenebilir.

Kaynak: (D20HA) - DENİZLİ20HABER Editör:
Etiketler: Çiftçilere, 3, ay, masrafız, erteleme, kolaylığı,
Yorumlar
Haber Yazılımı sanalbasin.com üyesidir