Haber Detayı
19 Ağustos 2019 - Pazartesi 16:51
 
Damla Su, Dünya Biletini Kaptı
SPOR Haberi
Damla Su, Dünya Biletini Kaptı

​Kocaeli’de gerçekleşen Ümit, Genç ve U21 Dünya Şampiyonası Karate Milli Takım Seçmesinde, Denizlili sporcu Damla Su Türemen Dünya Şampiyonasında ülkemizi temsil etme hakkı kazandı.

 

Türkiye Ümit, Genç ve U21 Dünya Şampiyonası seçmeleri 17-18 Ağustos 2019 tarihlerinde Kocaeli Şehit Polis Recep Topaloğlu Spor Salonunda yapıldı. Cumartesi erkekler, Pazar günü bayan sporcuların tatamiye çıktığı seçmelerde milli takım kurmaylarının gözü sporcuların üzerindeydi.

 

DAMLA’NIN YÜKSELİŞİ SÜRÜYOR

Türk Karatesinin son dönemde ki yükselen yıldızlarından olan 2004doğumlu Denizlili Damla Su Türemen, hızlı yükselişini sürdürüyor. Bir ay önce Gaziantep’te düzenlenen Ümit Kız Kata Türkiye Şampiyonasında altın madalya kazanan Denizli Karate İhtisas Kulübü sporcusu Damla Su Türemen, milli takım seçmelerinde de hem ferdi kata da hem de takım kata da gösterdiği performansla milli formayı giymeye hak kazandı. Seçmelere katılan bir diğer Denizlili Mehmet Batuhan Özdemir ise elenerek finallere gitme şansını yitirdi.

 

 

ANTRENÖR KAYA “DÜNYA ŞAMPİYONASINDAN BOŞ DÖNMEYECEĞİZ”

Damla Su Türemen’in başarılı performansının aktörlerinden Antrenör İhsan Kaya, Milli Takım seçmelerinde başarılı olan sporcusu hakkında değerlendirmede bulundu. Damla’nın karakterli ve disiplinli bir kişiliğe sahip olduğunu belirten Kaya, sporcusunun Ekim ayında yapılacak Dünya Şampiyonasından madalyayla döneceğine inandığını söyledi.

 

İBANOĞLU “DAMLA SU MİLLİ FORMANIN HAKKINI VERECEKTİR”

Gençlik ve Spor İl Müdürü Ahmet İbanoğlu, milli takım seçmelerinde başarılı olan Denizlili Karateci Damla Su Türemen’i tebrik etti. Türkiye'nin en iyileri arasına adını yazdıran genç sporcuya Dünya Şampiyonasında başarılar dileyen İbanoğlu, Damla Su’nun milli formanın değerini çok iyi bildiğini söyleyerek, uzun yıllar bu formayı taşımasını, elde edeceği başarılarla Denizli’yi gururlandırmasını diledi.

 

DÜNYA ŞAMPİYONASI EKİM AYINDA ŞİLİ’DE

Milli takıma seçilen sporcular 22 Ağustos Perşembe günü Sapanca’da kampa girecek. 23-29 Ekim 2019 tarihinde Şili’nin başkenti Santiago şehrinde yapılacak Dünya Şampiyonasına hazırlıklar, kamp süresince Milli Takım Antrenörleri nezaretinde devam edecek. 

 

Kaynak: (D20HA) - DENİZLİ20HABER Editör:
Etiketler: Damla, Su,, Dünya, Biletini, Kaptı,
Yorumlar
Haber Yazılımı sanalbasin.com üyesidir