Haber Detayı
28 Kasım 2016 - Pazartesi 10:28
 
DENİB 5.Ev ve Plaj Giyimi Tasarım Yarışması genel Fitting ve çekimleri İzmir’de yapıldı
DENİB 5.Ev ve Plaj Giyimi Tasarım Yarışması genel Fitting ve çekimleri İzmir’de yapıldı / denizli haber / denizli 20 haber
 
 
 
DİĞER Haberi


Denizli İhracatçılar Birliği tarafından bu yıl 5. si düzenlenen "Ev ve Plaj Giyimi Tasarım Yarışması’nın  Genel Fitting çalışması, 26 Kasım 2016 Cumartesi günü İzmir’ de gerçekleştirildi.

 

Ülkemizin genç tasarımcılarına kendini gösterme fırsatı vererek farkındalık platformu yaratmak ve sektöre sunduğu yeni değerlerle  genç, yetenekli tasarımcıları kazandırmak, sektörde  tasarım bilinci oluşturmak ve Denizli'de ihraç edilebilir ürünlerin çeşitliliğini arttırarak ihracatçı firmaların rekabet gücünün arttırılmasının hedeflendiği yarışmanın son aşamasına gelindi.

 

Yoğun bir temponun ardından dikilen tasarımlar  üzerinde son rutuşların yapılması amacıyla Mehmet Tekin Yıldız Stüdyosu’nda,  Rönesans Ajans  mankenlerinin katılımlarıyla genel fitting gerçekleştirildi. Yarışma finalistleri, İstanbul ve İzmir'de yapılan atölye çalışmalarının ardından tasarımlarının en iyi şekilde ürüne dönüştürerek final gecesine hazırladıkları tasarımlarını, mankenler üzerinde inceleme fırsatı buldu.

 

Genel fitting çalışmalarının yanısıra gerçekleştirilen katalog çekimleri, gün boyunca devam etti. Genel Fitting çalışmasında, TİM Başkan Vekili ve DENİB Başkanı Süleyman Kocasert, yarışmanın Creative Direktörü moda tasarımcı Gül  Ağış, DENİB Tasarım Yarışması Komite Başkanı Murat Tosunoğlu, Komite üyesi İsa Dal, Yarışma koçları Vildan Çaputçu ile Mukaddes Başkaya, ARGE- Eğitim ve Organizasyon Şube Müdürü Şadiye Baykent de hazır bulundu.

 

TechAnatolia temasıyla düzenlenen bu yıl ki yarışmanın Final Gecesi,  Şubat 2017 tarihinde yapılması planlanmaktadır.

Denizli İhracatçılar Birliği, geçen sene olduğu gibi bu sene de uzun süre hafızalardan silinmeyecek bir final programı hazırlamak için yoğun bir çalışma içerisinde.

 

 

Kaynak: (D20HA) - DENİZLİ20HABER Editör:
 
 
 
 
Etiketler: DENİB, 5.Ev, ve, Plaj, Giyimi, Tasarım, Yarışması, genel, Fitting, ve, çekimleri, İzmir’de, yapıldı,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Alıntı Yazarlar
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Özlü Sözler
Musibetin sevabına talip olmaklığın, musibeti çekmekte iken de varsa, zahidsin.


Hz. Muhammed
Bir Hadis
Allah Rasûlü; “Din nasihattır, samimiyettir” buyurdu. “Kime Yâ Rasûlallah?” diye sorduk. O da; “Allah’a, Kitabına, Peygamberine, Müslümanların yöneticilerine ve bütün müslümanlara” diye cevap verdi.


SADİ
Arşiv
Haber Yazılımı