Haber Detayı
07 Ocak 2017 - Cumartesi 12:18
 
DENİB HEIMTEXTIL katılımcılarını topladı
10-13 Ocak 2017 tarihleri arasında yapılacak olan Heimtextil Fuar evvelinde geleneksel olarak yapılan değerlendirme toplantısı,Heimtextil'e katılacak olan firmaların katılımları ve Denizli İhracatçılar Birliği'nin organizatörlüğünde Polis Evi'nde yapıldı.
EKONOMİ Haberi
DENİB HEIMTEXTIL katılımcılarını topladı

Toplantıda, 2016 senesinde ülkemizde ve dünyada yaşanan önemli ve ekonomik gelişmeler ile mevcut durum değerlendirilirken, 2017 senesine ait beklentilerin paylaşıldığı bir sunum yapıldı.

 

2016 sene ihracat rakamlarını değerlendiren TİM Başkan Vekili ve DENİB Başkanı Süleyman Kocasert, Türkiye ihracatında yüzde 0,8'lik bir azalma olurken, Denizli ihracatında yüzde 3,2'lik bir artış olduğunu söyledi ve Denizli'nin pozitif anlamda ayrıştığının altını çizdi. 

 

DENİZLİ'DEN REKOR KATILIM

 

Sayın Kocasert konuşmasına şöyle devam etti, "2016 sene dünya mal ticareti yaklaşık %4,4 oranda küçülerek, 16 trilyon USD olarak yapıldığı ve dünya ticaret açısından çok zor geçen bir seneydi.  Ülkemizin Kasım ayında başlayan ihracat artışı, Aralık ayında da devam etti ve OVP hedefimize yakın bir yerlerde seneyi noktaladık. 2017 senesinde dünya mal ticareti büyüyeceği öngörülüyor. Bu gelişme sayesinde, önümüzdeki sene ihracatımızı artırarak 2017 OVP hedefimiz olan 153,3 milyar USD'yi yakalayacağımızı düşünüyorum. 

 

Önümüzdeki hafta başlayacak olan Heimtextil'e bu sene Denizli'den 68 firma katılım sağlayacak. Geçtiğimiz sene 59 firma katılımı ile kırdığımız rekoru bu sene daha da geliştirdik. Katılacak olan firmalarımıza şimdiden başarılar diliyorum" dedi.

 

Daha sonra söz alan toplantı katılımcıları 2017 senesine ait düşüncelerini söyleyerek, Heimtextil Fuarı ile ilgili beklentilerini dile getirdiler.

Kaynak: (D20HA) - DENİZLİ20HABER Editör:
Etiketler: DENİB, HEIMTEXTIL, katılımcılarını, topladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı sanalbasin.com üyesidir