Haber Detayı
11 Temmuz 2019 - Perşembe 15:32
 
Denizli Buldan Belediyesi çöp konteynırları dezenfekte ediliyor
DENİZLİ Haberi
Denizli Buldan Belediyesi çöp konteynırları dezenfekte ediliyor

Denizli Buldan Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri,  kent merkezindeki çöp konteynırları yıkanarak dezenfekte ediliyor. Kötü kokuyu önlemek içinde portakal kokulu solüsyonla temizleniyor.  

 

Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, vatandaşlardan gelen konteynır şikayetlerini dikkate alarak bu konuda çalışma yapmaları için Temizlik İşleri Müdürlüğüne talimat verdi. Yapılan çalışmalar sonucunda ilçe genelindeki çöp konteynırları önce yıkanarak dezenfekte ediliyor. Daha sonra portakal kokulu solüsyonla temizlenen çöp konteynerlerin kötü kokması önleniyor.

 

VATANDAŞLARA ÇÖP UYARISI

Buldan Belediyesi, daha temiz bir Buldan ve daha temiz bir çevre için harekete geçti. Buldan merkez ve kırsal mahallelerde bulunan 1438 kapaklı konteyner ile 1024 varilin dezenfekte edilerek koku giderme çalışmalarının yapılmaya başlandığını kaydeden Temizlik İşleri Müdürü Cengiz Dağcı, vatandaşları uyardı.  Özellikle içerisinde bulunduğumuz sıcak yaz günlerinde gelişigüzel  atılan çöplerin çevreye kötü koku yaydığını ve haşerelerin oluşmasına neden olduğunu belirten Dağcı,  vatandaşların çevre için duyarlı olmalarını  beklediğini belirtti. 

 

Kaynak: (D20HA) - DENİZLİ20HABER Editör: Semih Can
Etiketler: Denizli, Buldan, Belediyesi, çöp, konteynırları, dezenfekte, ediliyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı sanalbasin.com üyesidir