Haber Detayı
15 Mayıs 2019 - Çarşamba 15:45
 
Denizli Çivril ilçesinde Atletizm yarışması düzenlendi
DENİZLİ Haberi
Denizli Çivril ilçesinde Atletizm yarışması düzenlendi

Denizli Çivril Belediyesi ve Çivril Gençlik Spor İlçe Müdürlüğü Gençlik Haftası dolayısıyla Atletizm yarışması düzenledi.

 

Denizli'nin Çivril İlçesinde Gençlik Haftası dolayısıyla etkinlikler sürüyor. Bu kapsamda Çivril Belediyesi ve Çivril Gençlik İlçe Müdürlüğü'nün birlikte düzenlediği  Atletizm yarışması tamamlandı. Yarışma,  Çivril Belediye Başkanı Niyazi Vural'ın başlama düdüğünü çalması ile start aldı. 232 öğrencinin kıyasıya yarıştığı etkinlikte dereceye giren 24 öğrenciye madalyaları verildi. Gençlik Haftası'nda konuşan Çivril Belediye Başkanı Niyazi Vural, Biz çocuklarımızı işte böyle cıvıl cıvıl görmek istiyoruz. Sürekli spor yapsınlar, sahalarda parklarda, bahçelerde vakitlerini geçirsinler istiyoruz. Sağlam kafa sağlam vücutta olur. Hepinizin spor yaparak sağlam bir kafaya, sağlam bir vücuda kavuşmanızı istiyoruz.  Telefonlardan, internetten, oyun salonlarından uzak durmanızı istiyoruz. Bugün başarılı olan gençlerimiz bu yarışlarda kendilerini ispatladılar. Hepinizi tebrik ediyorum, çok güzel yarıştınız, Bu tür yarışmalara, etkinliklere sürekli katılalım, çok çalışalım. Sadece atletizmde değil diğer spor kollarında da çalışmalarınızı sportif faaliyetlerinizi yürütüp bizde belediye olarak üzerimize düşen ne varsa onu yerine getirelim. Bu vesileyle şimdiden 19 Mayıs Atatürk'ü Anma ve Gençlik Spor Bayramı siz sevgili gençlere Çivril'imize hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum.Tebrik ediyorum Sizleri sevgi ve saygıyla selamlıyorum." şeklinde konuştu.

6 Kategorinin olduğu yarış etkinliklerinde Küçük erkek- kızlar 600 metrede, Yıldızlar 2000 metrede genç kızlar 2500 metrede, genç erkekler 3000 metrede yarıştı.

 

Kaynak: (D20HA) - DENİZLİ20HABER Editör: Semih Can
Etiketler: Denizli, Çivril, ilçesinde, Atletizm, yarışması, düzenlendi,
Yorumlar
Haber Yazılımı sanalbasin.com üyesidir