Haber Detayı
17 Temmuz 2019 - Çarşamba 16:31
 
Denizli'de 10. Tarım ve İnsan Fotoğraf Sergisi açıldı
DENİZLİ Haberi
Denizli'de 10. Tarım ve İnsan Fotoğraf Sergisi açıldı

Denizli'de 10. Tarım ve İnsan Fotoğraf Sergisi Forum Çamlık AVM'de vatandaşların ziyaretine açıldı.

 

Denizli Forum Çamlık AVM'de Tarım ve Orman Bakanlığı, Eğitim, Yayım ve Yayınlar Dairesi Başkanlığı tarafından toprağın ve tarımın önemi konusunda sosyal ve bireysel duyarlılığın geliştirilmesi amacıyla düzenlenen 10.Tarım ve İnsan Ulusal Fotoğraf Yarışması sonucunda 60 eserden oluşan sergi açıldı.

 

Denizli Forum Çamlık Alışveriş Merkezi'nde açılışı yapılan sergiye İl Müdürü Yılmaz Erkaya, İl Müdür Yardımcısı Nejdet Demir, Denizbank Sanayi Şubesi Müdürü Özkan Erdat, 195 sayılı Denizli Tarım Kredi Kooperatifi Müdürü Zeki Parlak, Denizli Arıcılar Birliği Başkanı Nihat Çomak,Şube Müdürleri ve vatandaşlarımız katıldı.

 

Bu yıl 10.su düzenlenen “Tarım ve İnsan” konulu fotoğraf yarışmasının tematik kategori, “Buzağı Yılı” olarak belirlenmişti. Yarışma genel, çiftçi, öğrenci, Tarım ve Orman Bakanlığı ile Denizbank çalışanları olmak üzere 6 farklı kategoride gerçekleşti.Tarım, hayvancılık, toprak, su, su ürünleri, gıda ve muhafazası, tarım ürünlerinin işlenmesi, çiftçi, köylü ve köy yaşamına dair her türlü faaliyeti konu alan fotoğraflarla yarışmaya 669 fotoğraf sever 2 bin 933 eseri ile katılmışlardır.  10. Tarım ve İnsan Ulusal Fotoğraf Yarışmasında 20 eser ödül, 120’si sergilemeye layık görüldü.“Tarım ve İnsan” konulu fotoğraf yarışması  www.tariminsan.com, www.tarim.gov.tr, www.tarimtv.gov.tr adreslerinden ve yarışmaya ait sosyal medya kanallarından duyurulmaktadır.

 

 Sergi 19 Temmuz 2019 Cuma gününe tarihine kadar gezilebilecektir.

 

 

Kaynak: (D20HA) - DENİZLİ20HABER Editör: Semih Can
Etiketler: Denizli'de, 10., Tarım, ve, İnsan, Fotoğraf, Sergisi, açıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı sanalbasin.com üyesidir