Denizli'de 2 dolandırıcı aldıkları para ve altınlara dokunamadan yakalandı "/>
asa
Haber
15 Ekim 2020 - Perşembe 16:05
 
Denizli'de 2 dolandırıcı aldıkları para ve altınlara dokunamadan yakalandı
ASAYİŞ Haberi
Denizli'de 2 dolandırıcı aldıkları para ve altınlara dokunamadan yakalandı

Denizli’de kendilerini polis, asker ve savcı olarak tanıtan 2 kişi, dolandırdıkları vatandaştan aldıkları yüklü miktarda para ve ziynet eşyalarına el sürmeden, şehir dışına çıkacakları an polisler tarafından yakalandı.

 

Vatandaşı sabit ev telefonundan arayarak kendilerini komiser ve savcı olarak tanıtıp, İzmir’de kuyumcu soygunu olduğunu olay yerine kimlik fotokopinizi attıkları yalanıyla kandırdılar. “ Biz hırsızları yakaladık, kaçanlar yurt dışına gider, biz seni kurtarmaya çalışıyoruz, yakalayamadığımız bir şahıs kaldı, yakaladığımız şahıslar ve kaçan kişi fetöcü” diyerek, müştekinin kimlik bilgilerini söyleyip güven kazandıktan sonra ‘evde bulunan altınlar ve paralar üzerinde parmak izi çalışması yapmak ‘ bahanesi ile vatandaşın evine giderek kendisini komiser olarak tanıtan şahıs vatandaşa ait yüklü miktarda para ve ziynet eşyalarını alarak dolandırdı.

 

 

Olay sonrası Denizli Emniyet Müdürlülüğü ekiplerinin çalışması sonucu, olaya karışan 2 şüpheli Denizli’den çıkmak üzere bindikleri otobüste dolandırdıkları para ve altınlarla kıskıvrak yakalandı. Vatandaşlardan dolandırdıkları para ve altınları dahi kutusundan çıkarmadan yakalanan 2 şüpheli adliyeye sevk edilerek çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak ceza evine gönderildi.

 

Kaynak: (D20HA) - DENİZLİ20HABER Editör: Köksal İRER
Etiketler: Denizli'de, 2, dolandırıcı, aldıkları, para, ve, altınlara, dokunamadan, yakalandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı