Haber Detayı
20 Mart 2019 - Çarşamba 11:33
 
Denizli'de 72 Saat içerisinde deprem olacak dedi ve oldu
DENİZLİ Haberi
Denizli'de 72 Saat içerisinde deprem olacak dedi ve oldu

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), Denizli'de saat 09.34'te merkez üssü Acıpayam olan 5.5 büyüklüğünde bir deprem olduğunu duyurdu. Kandilli Deprem Araştırma Enstitüsü ise depremin şiddetinin 5.6 olduğunu açıkladı. Öte yandan deprem tüm Ege Bölgesi ile Güney Marmara kentlerinde de hissedildi. Depremin ardından 4.5 ve 4.8 büyüklüğünde artçı sarsıntılar oldu.

 

 

Deprem tahmincisi Kadir Sütçü Denizli hakkında bakın neler demişti ve şuanda yeni açıklamasında neleri duyurdu. Kadir Sütçü; "meydana gelecek deprem 18.03.2019 tarihinde İstanbul'un mevsim normali hava sıcaklığını 10 derece arttırdı, Deprem sıcaklık ilişkisi 1624 yılından beri dikkate alınmamış...meydana gelecek depremleri takip edelim...7 Günlük MGM (Meteoroloji Genel Müdürlüğü) hava tahmini ve orta uzun vadeli GFS (Küresel Hava Tahmin Sistemi) sayısal modeli 17.03.2019 tarihi saat 12:00-18:00 arası tahminlerinden de görüldüğü üzere İtalya-Yunanistan-Akdeniz çevresindeki DEKOS (Deprem Kuvveti Organize Sistemi) meydana gelecek depremlerin yüksek basıncıyla Sütçü Bulutlarını ülkemizin doğusuna göndererek alçak hava basıncı yağışlı bir havayla soğutmaya başladı.  Meydana gelecek depremler Türkiye’nin batısına yaklaştıkça küçülecek İtalya ve Yunanistan arasında olursa daha da büyük olacak. 
Süre: 72 Saat içinde olmazsa depremin büyüklüğü de yükselir.

 

DOĞAL AFETLER, DEPREM VE ARAMA KURTARMA  ÇALIŞMA GRUBU YÖNETİMİNİN DUYURUSU
 

Kadir Sütçü'nün yeni açıklamalarını ekibimiz yakından takip ediyor olacak. Kadir Sütçü; "Proje üzerinde 19 yıl çalıştık. Depremlerle karıncalar arasındaki ilişkiyi öğrenmek için 28 Şubat 2019 dahil olmak üzere 28.158 deney yaptık.  288.161 Uydu görüntülerinde depremlerle Sütçü Bulutları arasında ilişki olduğunu kanıtladık.  Deprem tahmin projemizin analizleri ve istatistiki verileri  100'lük bir sonuç verdi. Her iki parametrede sapma olmadan tamamlandı.  Bundan sonra, takipçilerimizin ve görsel-işitsel ve yazılı medyamızın ilgisi yüksek olursa bilim dünyası da kabullenmek zorunda kalır.  Böylece gerçek bilimin adresi de Türkiye olur."

 

 

 

AFAD AÇIKLANAN SON DEPREMLER

 


 

Kaynak: (D20HA) - DENİZLİ20HABER Editör: Semih Can
Etiketler: Denizli'de, 72, Saat, içerisinde, deprem, olacak, dedi, ve, oldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı sanalbasin.com üyesidir