Denizli'de araç ve işyeri kurşunlama ile tarihi konağı kundaklama olaylarının failleri yakalandı "/>
asa
Haber
16 Ekim 2020 - Cuma 16:58
 
Denizli'de araç ve işyeri kurşunlama ile tarihi konağı kundaklama olaylarının failleri yakalandı
ASAYİŞ Haberi
Denizli'de araç ve işyeri kurşunlama ile tarihi konağı kundaklama olaylarının failleri yakalandı

Denizli’de değişik tarihlerde araç ve işyeri kurşunlanmasının yanı sıra tarihi konağı kundakları tespit edilen 7 kişi düzenlenen operasyonda yakalandı.

 

Denizli’de 5 mahallede değişik tarihlerde araç ve iş yeri kurşunlama olayı ve bir mahallede tarihi eser niteliğindeki konağı kundaklama olaylarının failleri ile ilgili emniyet müdürlüğü ekipleri çalışma başlattı. Yapılan çalışmalarda İlbade ve Atalar mahallerinde meydana gelen araç kurşunlama olayı, Adalet, Kınıklı ve Fesleğen mahallelerinde iş yeri kurşunlama olayı, İstiklal Mahallesi’nde ise 200 yıllık tarihi konağın kundaklama olayı ile ilgili, ekiplerin 316 saatlik güvenlik kameraları incelemesinde sonuca varıldı.

 

 

Yapılan çalışmalarda olayların faili 7 kişi tespit edilerek düzenlenen operasyonla yakalandı. Operasyonlar esnasında üst ve ikametlerinde yapılan aramalarda olaylarda kullandıkları 3 adet Av Tüfeği, 1 adet kama tabir edilen bıçak, 1 adet kelepçe, 2 adet el telsizi, 1 adet kurusıkı tabanca,  200 adet fişek, olayları gerçekleştirdikleri esnada kendi görüntülerini çektikleri ve kaydettikleri cep telefonları ve dijital malzemeler ele geçirildi.

 

Olayla ilgili yakalanan 7 şüpheli emniyetteki alınan ifadelerinin ardından adliyeye sevk edildi.

 

Kaynak: (D20HA) - DENİZLİ20HABER Editör: Köksal İRER
Etiketler: Denizli'de, araç, ve, işyeri, kurşunlama, ile, tarihi, konağı, kundaklama, olaylarının, failleri, yakalandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı