Haber Detayı
11 Ağustos 2019 - Pazar 17:13
 
Denizli'de bayram namazı kılındı camiler doldu taştı
DENİZLİ Haberi
Denizli'de bayram namazı kılındı camiler doldu taştı

Denizli'de bayram namazı saatiyle birlikte omuz omuza saf tutulup kurban bayram namazı eda edildi. Denizli en fazla yoğun yaşandığı noktalar ise başta merkez camileri olmak üzere tüm cami ve mescitlerde bayram namazı birlik ve beraberlik içerisinde kılındı.

 

Ülke genelinde Kurban Bayramı coşkusu islam dünyasında heyecan ve coşkuyla karşılandı. Paylaşım ve yardımlaşmanın öne çıktığı Kurban Bayramında  her ilde olduğu gibi Denizli'de de bayram namazı huşu içerisinde eda edildi. Nüfusunun gittikçe artmasıyla birlikte Denizli'de Delikliçınar Yeni Cami, Altıntop Cami, Ulu Cami, Hilal Cami ve Müftü Ahmet Hulusi Efendi Camii başta olmak üzere ilçe merkezlerinde ve köy camilerinde hazırlıklar tamamlanmıştı.

Nihayet beklenen gün geldi ve vatandaşlar bayram namazı için cami ve mescitleri doldurdu.

 

 

Yardımlaşma ve paylaşımın en güzel örneklerine sahne olan Kurban Bayramı, yurdun dört bir yanında coşkuyla karşılandı. Küslerin barıştığı, büyüklerin gönüllerinin alındığı, küçüklerin sevindirildiği Kurban Bayramının vazgeçilmezleri arasında ise her bayramda olduğu gibi bu bayramda da bayram mesajlarının gönderilmesi yer alıyor. Telefondan SMS yoluyla, WhatsApp, Instagram ve Facebook ile de sosyal medya üzerinden sevdiklerinin bayramını tebrik etmek isteyenler resimli ve kısa bayram mesajları gönderiyor.

 

Kaynak: (D20HA) - DENİZLİ20HABER Editör: Semih Can
Etiketler: Denizli'de, bayram, namazı, kılındı, camiler, doldu, taştı,
Yorumlar
Haber Yazılımı sanalbasin.com üyesidir