Haber Detayı
12 Ağustos 2019 - Pazartesi 23:30
 
Denizli'de bayramda sürücüler bilgilendirilmeye devam ediliyor
DENİZLİ Haberi
Denizli'de bayramda sürücüler bilgilendirilmeye devam ediliyor

Denizli'de 2019 yılı Kurban Bayramı tatili nedeniyle yaşanan trafik yoğunluğuna bağlı olarak meydana gelebilecek trafik kazalarının en aza indirilmesi ve kazalarda yaşanan can kayıplarının ve yaralanmaların önüne geçilebilmesi maksadıyla İçişleri Bakanlığınca hayatı korumak için "Kemerin ses getirsin" kampanyası başlatıldı.

 

Denizli İl Jandarma Komutanlığı trafik timlerince sorumluluk bölgesindeki denetimler en üst seviyeye çıkarıldı.Kemerin ses getirsin kampanyası doğrultusunda Tavas yol arama noktasında da İl Jandarma Komutanlığı Trafik Şube Müdürlüğü ve trafik timleri tarafından emniyet kemeri takmayan sürücü ve yolcular araçlarından indirilerek, arama noktasında oluşturulan stantta davet edildi. Burada emniyet kemerinin önemi anlatılarak tablet üzerinden emniyet kemerinin önemini anlatan videolar izletildi

 

Ülkemizde yaşanan trafik kazalarında ortalama her yıl 7.500 vatandaşımızın hayatını  kaybettiğini 300.000 vatandaşımızın ise yaralandığını vurgulayan jandarma, emniyet kemeri takmanın Ön koltukta oturanlar için 55 arka koltukta oturanlar için 75 oranında ölüm ve yaralanma riskini azalttığını belirtti.Kontrol edilen otobüs camlarına kampanya kapsamında hazırlanan afişler asılarak yolculara kısa bir bilgilendirme yapıldı. Standa davet edilen sürücü ve yolculara bilgilendirme broşürü dağıtıldı ve ikramlarda bulunularak bayramları kutlandı.

 

 

Ayrıca çocuklara, kampanya kapsamında araçtakiler kemerini  takarken çekecekleri videoyu #kemerinsesgetirsin etiketiyle Twitter/Trafik Egm adresinde paylaşmaları, en çok beğeni alan 100 kişiye scooter ve kask hediye edileceği bildirildi. Bilgilendirmeye katılan vatandaşlar ise Jandarma personeline çalışmalarından dolayı teşekkür etti ve kemerlerini takarak yollarına devam etti.

 

Kaynak: (D20HA) - DENİZLİ20HABER Editör: Semih Can
Etiketler: Denizli'de, bayramda, sürücüler, bilgilendirilmeye, devam, ediliyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı sanalbasin.com üyesidir