Haber Detayı
27 Aralık 2016 - Salı 08:58
 
Denizli'de bir haftalık trafik bilançocu
denizli haber / denizli 20 haber / Denizli'de bir haftalık trafik bilançocu
ASAYİŞ Haberi
Denizli'de bir haftalık trafik bilançocu

Denizli Emniyet Müdürlüğü Trafik Birimlerince 19-25 Aralık 2016 tarihleri arasındaki bir haftalık dönemde yapılan trafik denetimleri sonucunda, 13.722 araç kontrol edilmiştir. Denizli'de bir hafta içinde 20 yaralanmalı, 64 maddi hasarlı toplam 84 kaza meydana geldi.

 

Bu kontroller sonucunda; Hız ihlalinden, kırmızı ışık ihlalinden, seyir halinde cep telefonu ile konuşmak, duraklama ve park etmenin yasak olduğu yerlere park etmek, emniyet kemeri ve kask takmamak, alkollü olarak araç kullanmak, ehliyetsiz, yetersiz ehliyet ile araç kullanmak, görüşü engelleyici eşya, süs (filmli cam) kullanmak, muayenesiz araç kullanmak, durak harici ve fazla yolcu almaktan, arızalı takograf ile taşıma sınırı üzerinde yük almak (tonaj), Karayolları Trafik Kanunun diğer maddelerini ihlal ettikleri görülmüş, ayrıca kusurlu ve eksiği olan araçlar trafikten men edilmiştir.

 

Fahri Trafik Müfettişleri Tarafından Tanzim Edilen Trafik Suçu Tespit Tutanakları;

                                                              

İlimizde, gönüllülük esasına göre faaliyet gösteren, Fahri Trafik Müfettişleri tarafından, trafik kural ihlali yapan araç sürücülerinin tescil plakasına 19-25 Aralık 2016 tarihleri arasında toplam (55) adet suç tespit tutanağı tanzim edilmiş olup, trafik idari para cezası karar tutanağına çevrilmiştir.

 

İlimiz Merkez Polis Sorumluluk bölgesinde meydana gelen trafik kazaları;

                                                              

19-25 Aralık 2016 tarihleri arasında sorumluluk bölgemizde, (20) Yaralamalı kaza ve (64) Maddi Hasarlı kaza olmak üzere Toplam: (84) kaza meydana gelmiştir. Kazaların azaltılmasına yönelik olarak kazaların yoğun olarak meydana geldiği cadde ve güzergâhlar ile sürücüler tarafından kırmızı ışık ihlalinin yapıldığı kavşaklarda, seyir halinde çevirme ekipsiz olarak radarlı hız denetimine, sivil ihbarlı denetim, emniyet kemeri, cep telefonu ve yaya denetimlerine ağırlık verilecektir.

                                                              

İlimizde meydana gelen kazalar genellikle, Acıpayam Yolu, Hüdai Oral Caddesi ve Kayıhan Basma Sanayi Caddesi üzerinde meydana gelmiş olup, kazalar daha çok, doğrultu değiştirme (dönüş) kurallarına uymama, Araçların hızını hava ve yol şartlarına uydurmamaktan, kavşaklara yaklaşırken araçların hızını azaltmamaktan, kavşaklarda geçiş önceliğine uymama ve yakın takip arkadan çarpma kusurundan dolayı meydana geldiği tespit edilmiştir.

                                                              

Okul Servis Araçları üzerinde yapılan denetimler ile ilgili olarak, müdürlüğümüzce 19-25 Aralık 2016 tarihleri arasında, (166) Okul Servis aracı yönetmelik hükümleri çerçevesinde denetlenmiş olup, eksikliği tespit edilen araç ve sürücülere cezai işlem uygulanmıştır.

                               

Ayrıca; Denizli Valiliğince alınan karara göre, kışın alınacak trafik tedbirleri çerçevesinde, Şehir içinde yük ve yolcu taşımacılığı yapan ticari araçların kış lastiği takma zorunluluğu ile ilgili olarak, şehir içinde zorunlu olmadığı ancak şehir dışına çıkan ve ilimizden geçiş yapan araçlarda zorunlu olduğuna ilişkin bilgilendirme ve bilinçlendirme çalışmalarına, görevli ekiplerimizce devam edilecektir.

 

İlimiz Bölge Trafik Polis Sorumluluk Bölgesinde;

     

 19-25 Aralık 2016 tarihleri arasında sorumluluk bölgemizde, (8) Yaralamalı kaza ve (6) Maddi Hasarlı kaza olmak üzere Toplam: (14) kaza meydana gelmiştir Kazaların azaltılmasına yönelik olarak kazaların yoğun olarak meydana geldiği güzergâhlarda, sürücülerin yaptıkları kural ihlallerine yönelik olarak ve kurallara uymalarını sağlamak için seyir halinde çevirme ekipsiz olarak radarlı hız denetimine, emniyet kemeri ve cep telefonu denetimlerine ağırlık verilecektir.

        

Vatandaşlarımızın daha güvenli bir trafik ortamında yaşamlarını sürdürebilmeleri için, trafik kazalarından uzak "Güvenli Çevre ve Huzurlu Toplum için" denetimlerimiz kararlı bir şekilde aralıksız devam edecektir.

                                                              

Basına ve Kamuoyuna saygıyla duyurulur. 

Kaynak: (D20HA) - DENİZLİ20HABER Editör:
Etiketler: Denizli'de, bir, haftalık, trafik, bilançocu,
Yorumlar
Haber Yazılımı sanalbasin.com üyesidir