Haber Detayı
26 Aralık 2017 - Salı 16:38
 
Denizli'de Bir Haftalık Trafik Bilançosu
DENİZLİ Haberi
Denizli'de Bir Haftalık Trafik Bilançosu

Denizli Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, Denizli’de bir hafta içinde yapılan kontroller sonucunda 13 bin 881 araç kontrol edildi. Aynı zamanda polis bölgesinde yapılan incelemelerde 55 adet suç tespit tutanağı tutuldu. Denizli’de bir haftada 43 yaralanmalı ve 76 maddi hasarlı toplam 119 kaza meydana geldi.

 

Denizli Emniyet Müdürlüğü Trafik Birimlerince 18-24 Aralık 2017 tarihleri arasındaki bir haftalık dönemde yapılan trafik denetimleri sonucunda, 13 bin 881 araç kontrol edilmiştir.

 

Bu kontroller sonucunda;Hız ihlalinden,Kırmızı ışık ihlalinden,Seyir halinde cep telefonu ile konuşmak,Duraklama ve park etmenin yasak olduğu yerlere park etmek,Emniyet kemeri ve kask takmamak,Alkollü olarak araç kullanmak,Ehliyetsiz, yetersiz ehliyet ile araç kullanmak, Görüşü engelleyici eşya, süs (filmli cam) kullanmak,Muayenesiz araç kullanmak,Durak harici ve fazla yolcu almaktan,Arızalı takograf ile taşıma sınırı üzerinde yük almak (tonaj),Karayolları Trafik Kanunun diğer maddelerini ihlal ettikleri görülmüş, ayrıca kusurlu ve eksiği olan araçlar trafikten men edilmiştir.

 

Okul Servis Araçları üzerinde yapılan denetimler sonucunda;

 

18-24 Aralık 2017 tarihleri arasında, 26 Okul Servis aracı, yönetmelik hükümleri çerçevesinde denetlenmiş olup, yönetmelik hükümlerine göre eksikliği tespit edilen araç ve sürücülere cezai işlem uygulanmıştır.

 

Fahri Trafik Müfettişleri Tarafından Tanzim Edilen Trafik Suçu Tespit Tutanakları;

 

İlimizde, gönüllülük esasına göre faaliyet gösteren, Fahri Trafik Müfettişleri tarafından, trafik kural ihlali yapan araç sürücülerinin tescil plakasına 18-24 Aralık 2017 tarihleri arasında toplam (55) adet suç tespit tutanağı tanzim edilmiş olup, trafik idari para cezası karar tutanağına çevrilmiştir.

 

İlimiz Merkez Polis Sorumluluk bölgesinde meydana gelen trafik kazaları;

 

18-24 Aralık 2017 tarihleri arasında sorumluluk bölgemizde, (31) Yaralamalı kaza ve (68) Maddi Hasarlı kaza olmak üzere Toplam: (99) kaza meydana gelmiştir. Kazaların azaltılmasına yönelik olarak kazaların yoğun olarak meydana geldiği cadde ve güzergâhlar ile sürücüler tarafından kırmızı ışık ihlalinin yapıldığı kavşaklarda, sivil ihbarlı denetim, emniyet kemeri, cep telefonu ve radarlı hız denetimlerine ağırlık verilecektir.

 

İlimizde meydana gelen kazalar genellikle, Acıpayam Yolu, 29 Ekim Bulvarı ve Kıbrıs Şehitleri caddesi üzerinde meydana gelmiş olup, kazalar daha çok, doğrultu değiştirme (dönüş) kurallarına uymama, Araçların hızını hava ve yol şartlarına uydurmamaktan, kavşaklara yaklaşırken araçların hızını azaltmamaktan, kavşaklarda geçiş önceliğine uymama ve yakın takip arkadan çarpma kusurundan, yayaların ise karşıdan karşıya geçişlerde, araçlara ilk geçiş hakkını vermemekten dolayı meydana geldiği tespit edilmiştir.

 

İlimiz Bölge Trafik Polis Sorumluluk Bölgesinde;

 

18- 24 Aralık 2017 tarihleri arasında sorumluluk bölgemizde; (12) Yaralamalı kaza ve (8) Maddi Hasarlı kaza olmak üzere Toplam: (20) kaza meydana gelmiştir. Kazaların azaltılmasına yönelik olarak kazaların yoğun olarak meydana geldiği güzergâhlarda, sürücülerin yaptıkları kural ihlallerine yönelik olarak ve kurallara uymalarını sağlamak için seyir halinde çevirme ekipsiz olarak radarlı hız denetimine, emniyet kemeri ve cep telefonu denetimlerine ağırlık verilecektir.

 

Vatandaşlarımızın daha güvenli bir trafik ortamında yaşamlarını sürdürebilmeleri için, trafik kazalarından uzak "Güvenli Çevre ve Huzurlu Toplum için" denetimlerimiz kararlı bir şekilde aralıksız devam edecektir.

Kaynak: (D20HA) - DENİZLİ20HABER Editör:
Etiketler: Denizli'de, Bir, Haftalık, Trafik, Bilançosu,
Yorumlar
Haber Yazılımı sanalbasin.com üyesidir