Haber Detayı
11 Ocak 2017 - Çarşamba 10:08
 
Denizli'de haftalık trafik bilançosu
Denizli Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan yazılı açıklamada 01 -08 Ocak 2017 tarihleri arasında bir haftalık dönemde yapılan trafik denetimler neticesinde, 14.707 araç kontrol edildi.
DENİZLİ Haberi
Denizli'de haftalık trafik bilançosu

Denizli Emniyet Müdürlüğü Trafik Birimlerince 01 -08 Ocak 2017 tarihleri arasında bir haftalık dönemde yapılan trafik denetimler neticesinde, 14.707 araç kontrol edildi.

 

Bu kontroller neticesinde; Hız ihlalinden, Kırmızı ışık ihlalinden, Seyir halinde cep telefonu ile konuşmak, Duraklama ve park etmenin yasak olduğu yerlere park etmek,Emniyet kemeri ve kask takmamak, Alkollü olarak araç kullanmak, Ehliyetsiz, yetersiz ehliyet ile araç kullanmak, Görüşü engelleyici eşya, süs (filmli cam) kullanmak,Muayenesiz araç kullanmak, Durak harici ve fazla yolcu almaktan, Arızalı takograf ile taşıma sınırı üzerinde yük almak (tonaj), Karayolları Trafik Kanunun diğer maddelerini ihlal ettikleri görülmüş, ayrıca kusurlu ve eksiği olan araçlar trafikten men edilmiştir.

 

Fahri Trafik Müfettişleri Tarafından Tanzim Edilen Trafik Suçu Tespit Tutanakları; İlimizde, gönüllülük esasına göre faaliyet gösteren, Fahri Trafik Müfettişleri tarafından, trafik kural ihlali yapan araç sürücülerinin tescil plakasına 01-08 Ocak 2017 tarihleri arasında toplam (35) adet suç tespit tutanağı tanzim edilmiş olup, trafik idari para cezası karar tutanağına çevrilmiştir.

 

İLİMİZ MERKEZ POLİS SORUMLULUK BÖLGESİNDE MEYDANA GELEN TRAFİK KAZALARI

 

01-08 Ocak 2017 tarihleri arasında sorumluluk bölgemizde, (18) Yaralamalı kaza ve (60) Maddi Hasarlı kaza olmak üzere Toplam: (78) kaza meydana gelmiştir. Kazaların azaltılmasına yönelik olarak kazaların yoğun olarak meydana geldiği cadde ve güzergâhlar ile sürücüler tarafından kırmızı ışık ihlalinin yapıldığı kavşaklarda, seyir halinde çevirme ekipsiz olarak radarlı hız denetimine, sivil ihbarlı denetim, emniyet kemeri, cep telefonu ve yaya denetimlerine ağırlık verilecektir. 

 

İlimizde meydana gelen kazalar genellikle, Acıpayam Yolu, Ankara Yolu ve Ali Marım Bulvarı üzerinde meydana gelmiş olup, kazalar daha çok, kavşaklarda doğrultu değiştirme (dönüş) kurallarına uymama, Araçların hızını hava ve yol şartlarına uydurmamaktan, kavşaklara yaklaşırken araçların hızını azaltmamaktan, kavşaklarda geçiş önceliğine uymama ve yakın takip arkadan çarpma kusurundan dolayı meydana geldiği tespit edilmiştir.

 

Ayrıca İlimizde, içinde bulunduğumuz günlerde kış mevsiminin çok soğuk geçmesi ve geçmiş yıllara göre aşırı kar yağışı olmasından dolayı, ekiplerimiz kışın alınacak trafik tedbirleri çerçevesinde ana güzergahlar ile kavşaklar üzerinde trafiğin düzenlenmesi ve tanzimi ile görevlendirilmekte olup, tüm yol kullanıcılarına yönelik olarak sürücülerin bu güzergahlarda daha dikkatli olmaları, trafik kurallarına uymaları, kural ihlali yapmamaları hususunda, görevlilerimizce gerekli tedbirler alınarak bilgilendirme çalışmaları yapılmaktadır.

 

İLİMİZ BÖLGE TRAFİK POLİS SORUMLULUK BÖLGESİNDE

 

01-08 Ocak 2017 tarihleri arasında sorumluluk bölgemizde, (9) yaralamalı kaza ve (9) maddi hasarlı kaza olmak üzere Toplam: (18) kaza meydana gelmiştir. Kazaların azaltılmasına yönelik olarak kazaların yoğun olarak meydana geldiği güzergâhlarda, sürücülerin yaptıkları kural ihlallerine yönelik olarak ve kurallara uymalarını sağlamak için seyir halinde çevirme ekipsiz olarak radarlı hız denetimine, emniyet kemeri ve cep telefonu denetimlerine ağırlık verilecektir. 

 

Vatandaşlarımızın daha güvenli bir trafik ortamında yaşamlarını sürdürebilmeleri için, trafik kazalarından uzak "Güvenli Çevre ve Huzurlu Toplum için" denetimlerimiz kararlı bir şekilde aralıksız devam edecektir. 

 

Kaynak: (D20HA) - DENİZLİ20HABER Editör:
Etiketler: Denizli'de, haftalık, trafik, bilançosu,
Yorumlar
Haber Yazılımı sanalbasin.com üyesidir