Denizli’de kent merkezi ve tüm ilçelerde kar bekleniyor
asa
Haber
16 Ocak 2021 - Cumartesi 12:27
 
Denizli’de kent merkezi ve tüm ilçelerde kar bekleniyor
DENİZLİ Haberi
Denizli’de kent merkezi ve tüm ilçelerde kar bekleniyor

Denizli kent merkezinde hava sıcaklığı bugün 2 ila 11 derece arası değişirken, hava yağmurlu rüzgar güneyden 3 km/sa hızında esmesi bekleniyor. Akşam saatlerinde etkili olması beklenen yağmur birçok ilçede ve yüksek kesimlerde kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor. Pazar günü il genelinde kar yağışı bekleniyor.

 

Meteoroloji Genel Müdürlüğü verilerine göre, bugün Denizli kent merkezinde yağış beklenirken birçok ilçede ve yüksek kesimlerde kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor. Hava sıcaklıklarını eksi derecelere düşmesi beklenen Denizli’de, bugün akşam saatlerinde yağmurun etkili olacağı Pazar günü ise kent merkezi ve tüm ilçelerde kar yağışının etkisi altında olması tahmin ediliyor. Kar yağışının Pazartesi günüde devam etmesi bekleniyor.

 

METEOROLOJİDEN UYARI

Sıcaklıkların mevsim normallerinin de altına düşmesiyle birlikte, kent merkezi ve ilçelerde kuvvetli buzlanma ve don olayı bekleniyor. Sıcaklıkların düşmesiyle birlikte ulaşımda görülebilecek aksamaların yanında, zirai faaliyetlerine devam eden üreticilerimizin buzlanma ve don olayına karşı dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

 

Hava olaylarında bir değişiklik yaşanmaması durumunda Denizli’de 5 günlük hava raporu;

 

 

İlçelerde 5 günlük hava raporu;

 

Kaynak: (D20HA) - DENİZLİ20HABER Editör: Köksal İRER
Etiketler: Denizli’de, kent, merkezi, ve, tüm, ilçelerde, kar, bekleniyor,
Yorumlar
denizli büyükşehir belediyesi
Haber Yazılımı