Denizli'de kuvvetli rüzgar ve yağış uyarısı!
asa
Haber
12 Aralık 2020 - Cumartesi 12:20
 
Denizli'de kuvvetli rüzgar ve yağış uyarısı!
HAVA DURUMU Haberi
Denizli'de kuvvetli rüzgar ve yağış uyarısı!

Denizli’de bugün yaşanacak kuvvetli rüzgar ve yağış nedeniyle meteoroloji, AFAD ve Büyükşehir İtfaiye Daire Başkanlığı uyarıda bulundu. Meteoroloji, Denizli için SARI İKAZ uyarısında bulundu.

 

Bugün Denizli’de hava sıcaklığı 9 ila 14 derece arası değişirken hava yağmurlu, rüzgar Güneydoğu yönünde 6 km/sa hızında esmesi bekleniyor.

 

Meteoroloji’nden yapılan son değerlendirmelere göre; Marmara güneyi, İç Ege, Göller Yöresi, İç Anadolu'nun güney ve batısında beklenen kuvvetli güneyli rüzgarların meydana getirebileceği soba ve baca gazı zehirlenmelerine karşı ilgililerin ve vatandaşların tedbirli olmaları gerekmektedir.

 

AFAD VE İTFAİYEDEN UYARI!

Denizli AFAD ve İtfaiye Daire Başkanlığı yaptığı uyarıda; Vatandaşlarımızın dikkatine; İlimizde Cumartesi (12.12.2020) saat:00.00'dan, Pazar (13.12.2020) saat: 23.59'a kadar rüzgarın güney yönlerden kuvvetli (50-70 km/sa) ve kısa sureli olarak fırtına (60-80 km/sa) seklinde esmesi beklendiğinden çatı uçması, ağaç ve direk devrilmesi, soba ve baca gazi zehirlenmeleri gibi meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır” uyarısı yaptı.

 

Denizli'de 5 günlük hava raporu;

 

 

 

Kaynak: (D20HA) - DENİZLİ20HABER Editör: Köksal İRER
Etiketler: Denizli'de, kuvvetli, rüzgar, ve, yağış, uyarısı!,
Yorumlar
denizli büyükşehir belediyesi
Haber Yazılımı