Denizli'de kuvvetli yağış uyarısı!
asa
Haber
31 Mayıs 2020 - Pazar 15:11
 
Denizli'de kuvvetli yağış uyarısı!
HAVA DURUMU Haberi
Denizli'de kuvvetli yağış uyarısı!

Denizli’de bugün hava sıcaklığı 11 ila 23 derece arası değişirken hava yağmurlu rüzgar Güneybatıdan 2 km/sa hızında esiyor. Yarın için yer yer kuvvetli gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor.

 

Meteoroloji Genel Müdürlüğü verilerine göre; Denizli’de sabah saatlerinde başlayacak yağışlı hava öğleden sonra yerini kuvvetli gökgürültülü sağanak yağış şeklinde olacağı tahmin ediliyor. Hava sıcaklıklarından 2 ila 4 derece arası artış olacağı beklenen Denizli’de Cuma günü güneşli hava geri döneceği tahmin ediliyor.

 

Denizli'de 5 günlük hava raporu;

 

 

 

Meteoroloji genel Müdürlüğü’nden yapılan son dakika açıklamasına göre;

 “Ülkemizin bu gece saatlerinden itibaren yeni bir serin ve yağışlı sistemin etkisi altına gireceği tahmin ediliyor. Hafta ortasına kadar kuzey, iç ve batı bölgelerde (Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz ve Akdeniz bölgesinin iç kesimlerinde) görülecek yağışların sağanak ve gök gürültülü sağanak şeklinde olacağı tahmin ediliyor. Yağışların; yarın (1 Haziran Pazartesi) Trakya Kesimi, Güney ve İç Ege, Batı Karadeniz’in iç kesimleri ile göller yöresinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor. Kuvvetli yağışların sebep olacağı olumsuz şartlara karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

 

Yağışlı sistemin aralıklarla Pazartesi, Salı ve Çarşamba günleri yurdumuzun kuzey, iç ve batı bölgelerinde etkili olmaya devam etmesi, Perşembe günü (04.06.2020) kuzeydoğu ve iç kesimlerde Cuma günü de Doğu Karadeniz’in iç kesimi ile Doğu Anadolu’nun kuzeydoğusunda etkili olduktan sonra yurdu terk edeceği tahmin ediliyor.

 

Hava sıcaklıklarının Perşembe gününe kadar yurdun batı bölgelerinde mevsim normallerinin biraz altında doğusunda ise normalleri civarında seyredeceği ancak; Cuma gününden itibaren ülke genelinde hissedilir derecede artacağı ve mevsim normalleri üzerine yükseleceği tahmin ediliyor.

 

Rüzgarın; hafta ortasına kadar önümüzdeki üç gün ülkemizin, iç ve doğu bölgelerinde güney ve güneybatı (lodos) yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa), Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun kuzeyinde yer yer kısa süreli fırtına (60-80 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor.

 

İLÇE İLÇE 5 GÜNLÜK HAVA RAPORU

 

 

Kaynak: (D20HA) - DENİZLİ20HABER Editör: Köksal İRER
Etiketler: Denizli'de, kuvvetli, yağış, uyarısı!,
Yorumlar
denizli büyükşehir belediyesi
Haber Yazılımı