Denizli’de Lodos etkili olacak! "/>
asa
Haber
29 Eylül 2020 - Salı 13:31
 
Denizli’de Lodos etkili olacak!
DENİZLİ Haberi
Denizli’de Lodos etkili olacak!

Denizli’de bugün hava sıcaklığı 13 ila 33 derece arası değişirken rüzgar güneybatından lodos şeklinde olacak. Meteoroloji Genel Müdürlüğü ve AFAD kuvvetli fırtına uyarısı yaptı.

 

Meteoroloji Genel Müdürlüğü yaptığı açıklamada; “Rüzgarın bugün öğle saatlerinden itibaren Marmara’nın güney ve doğusu, İç Ege, Batı Akdeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu’nun batısı ile Batı Karadeniz’in batısında güneybatıdan (Lodos) kuvvetli (50-70 km/sa) ve yer yer kısa süreli fırtına (70-90 km/sa) şeklinde esmesi beklendiğinden meydana gelebilecek çatı uçması, ağaç devrilmesi ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır” uyarısı yaptı.

 

Denizli AFAD ise vatandaşları uyararak; Denizli’de bugün (29.09.2020 Salı) saat 12.00’dan saat 19.00’a kadar rüzgarın güneybatıdan (lodos) kuvvetli (50-70 km/sa) ve yer yer kısa sureli fırtına (70-90 km/sa) seklinde esmesi beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara (çatı uçması, ağaç ve direklerin devrilmesi ve ulaşımda aksamalar vb.) karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır” uyarısını yeniledi.

Kaynak: (D20HA) - DENİZLİ20HABER Editör: Köksal İRER
Etiketler: Denizli’de, Lodos, etkili, olacak!,
Yorumlar
Haber Yazılımı