Denizli'de önce fırtına ardından kar yağışı geliyor
asa
Haber
25 Ocak 2021 - Pazartesi 10:59
 
Denizli'de önce fırtına ardından kar yağışı geliyor
DENİZLİ Haberi
Denizli'de önce fırtına ardından kar yağışı geliyor

Denizli’de bugün kent merkezinde hava sıcaklığı 9 ila 14 derece olurken, hava sağanak yağışlı olması beklenirken rüzgar güneyden 12/km sa hızında olması tahmin ediliyor. Meteorolojinin Sarı alarm verdiği Denizli’de bugün şiddetli fırtına ile birlikte yağış bekleniyor. Çarşamba günü karla karışık yağmur ve kar yağışı olacağı tahmin ediliyor.

 

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün son verilerine göre, SARI İKAZ verilen Denizli’de bugün etkili olması beklenen kuvvetli fırtına ve yağış uyarısında, Hava durumu potansiyel tehlikelidir: Tahmin edilen meteorolojik hadise olağandışı olmamakla birlikte, meteorolojik şartlardan etkilenebilecek faaliyetler konusunda dikkatli olunmalıdır ifadeleri kullanıldı.

 

 

Yağışlı bir haftanın yaşanacağı Denizli’de Çarşamba günü il genelinde karla karışık yağmur ve kar yağışı olacağı tahmin ediliyor. Çarşamba günü kent merkezi ve bazı ilçelerde karla karışık yağmur beklenirken diğer ilçelerde ise kar yapışı bekleniyor. Perşembe günü kent merkezinde hava parçalı bulutlu geçmesi beklenirken tüm ilçelerde kar yağışı devam edecek.

 

Hava olaylarında bir değişiklik görülmez ise Denizli’de 5 günlük hava raporu;

 

 

Denizli ve İlçelerinde 5 günlük hava raporu;

 

Kaynak: (D20HA) - DENİZLİ20HABER Editör: Köksal İRER
Etiketler: Denizli'de, önce, fırtına, ardından, kar, yağışı, geliyor,
Yorumlar
denizli büyükşehir belediyesi
Haber Yazılımı