Haber Detayı
12 Mart 2019 - Salı 20:48
 
Denizli'de Türkülerle ve Şiirlerle Çanakkale Zaferi Programına Davet
DENİZLİ Haberi
Denizli'de Türkülerle ve Şiirlerle Çanakkale Zaferi Programına Davet

Denizli Muharip Gaziler Derneği  Şubesi  ile Egeli Araştırmacı ve Yazarlar Birliği’nin, Denizli Büyükşehir Belediyesi ‘nin katkılarıyla düzenlediği  Çanakkale Zafer Haftası etkinliğinin beşincisi düzenlenecektir.

 

 

Denizli Muharip Gaziler Derneği  Şubesi  ile Egeli Araştırmacı ve Yazarlar Birliği’nin, Denizli Büyükşehir Belediyesi ‘nin katkılarıyla düzenlediği  Çanakkale Zafer Haftası etkinliğinin beşincisi 14 Mart Perşembe akşamı saat:20.00’de Denizli Büyükşehir Belediyesi Çatalçeşme Oda Tiyatrosu’nda gerçekleştirilecek.

Muharip Gaziler Derneği  Denizli Şubesi Başkanı Hamdi Helvacılar ve  Egeli Araştırmacı ve Yazarlar Birliği (YAZ-AR-BİR) Genel Başkanı Abdülkadir Uslu ortak yayınladıkları yazılı açıklama’da: Türkülerle ve şiirlerle Çanakkale’yi dillendireceğimiz Çanakkale şehitlerini ve gazilerini anma programımızı onurlandırmanızı dileriz, diyerek Denizli halkını etkinliğe davet ettiler.

Sunuculuğunu Betül Yatağan’ın yapacağı gecede sahne alacak Türk halk müziği sanatçıları:
Ozan Nihat, Mehmet Dağal, Sultan Turun, Hasan Arzuman.

 

Etkinlikte yer alacak şairler ise şu isimlerden oluştu:
Abdülkadir Uslu, Hüsamettin Tat, Sadık Dağdeviren, Reyhan Pervanlar Karaalp, Mehmet Aslan, Ali Tuluk, İsmail Gökçe, Kadir Yatağan, Melahat Kuzu, Muhammet Kahraman, Ahmet Sarı, Abdullah Aksoy,Yakup Pekel, Serdar Gedizlioğlu, Veli Aykar, Mehmet Akdağoğlu, Sevim Ayhan, Leyla Meral Uçrak.

 


 

Kaynak: (D20HA) - DENİZLİ20HABER Editör: Semih Can
Etiketler: Denizli'de, Türkülerle, ve, Şiirlerle, Çanakkale, Zaferi, Programına, Davet,
Yorumlar
Haber Yazılımı sanalbasin.com üyesidir