Haber Detayı
06 Mart 2019 - Çarşamba 16:16
 
Denizli'den giden Dua ordusu kutsal topraklara hareket etti
DENİZLİ Haberi
Denizli'den giden Dua ordusu kutsal topraklara hareket etti

Denizli Hacı Ahmet Pakel Vakfı mensupları 2019 Umre ziyareti için kutsal topraklara İzmir’den hareket etti. Her yıl topluca düzenlenen umre ziyaretine bu yıl 163 kişi katıldı.

 

Hacı Ahmet Pakel Vakfı kurucusu Nakşibendî Şeyhi Hacı Ahmet Pakel Efendinin 2001 yılında başlattığı umre ziyaretlerinin bu yıl 19’uncusu düzenlendi.  Kutsal topraklardaki umre ziyareti bugün İzmir Adnan Menderes Havaalanında toplanan vakıf üyelerinin Cidde’ye hareketi ile başladı. Hacı Ahmet Pakel Efendinin vefatından sonra üçüncü kez onsuz giden vakıf üyeleri duygu dolu anlar yaşadı.

 

Denizli ve birçok ilden katılım sağlayan vakıf üyeleri, bu yılki umre ziyaretlerine 163 kişi ile yolculuğa çıktı. Denizli’den umre ziyaretine katılacak olan vakıf üyeleri bu sabah Hacı Ahmet Pakel Vakfı’nda uğurlama programı düzenledi. Hacı Ahmet Pakel Efendinin mezarı başında Kur’an-ı Kerim okundu dualar edildi. Umreye giden kişilerin aileleri ve sevenleri uğurlama töreninde hazır bulundu. Saat 09.00’da Denizli’den hareket eden Umreciler kutsal topraklara gitmek için İzmir Adnan Menderes Havaalanına gitti.

 

 

"ÜLKEMİZ VE İSLAM ALEMİ İÇİN DUA'YA GİDİYORUZ"

Kutsal topraklarda umre ziyaretleri hakkında açıklama yapan Hacı Arif Seylan Efendi; “ Bizler şeyhimizin 19 yıl önce başlatmış olduğu bu ziyaretimizin amacı gayesi bellidir. Bir çok insanımız umre vazifesini yerine getirerek sevap kazanmak için, bir çok tüccarımız ise kazanç elde etmek için gitmektedir. Bizlerde elbette umre sevabına nail oluyoruz lakin bizlerin asıl gayesi Türkiye’miz için ve tüm İslam âlemi için duaların geri çevrilmediği mukaddes topraklarda dua etmektir. Ülkemizin bekası, ülkemizde yaşanan belaların defi için ve ülkemizin yükselişinin ileriye gitmesi için dualarda bulunacağız.

 

 

İslam âleminin bir lider ülkeye ihtiyacı vardır. Buna ancak Türkiye liderlik edebilir. Başka bir ülkenin çatısı altında birleşmek mümkün değildir. İslam âlemi ülkemizden çok şey beklemektedir. Bunun için güçlenmemiz ve gelişmemiz gerekmektedir. Bu yıl Mart ayında gitmemiz icap etti. Yakın zamanda ülkemizde yerel seçimler olacak, her görüşten her partiden insanlarımız var. Bu seçim süreci bittikten sonra yine birlikte yaşamaya devam edeceğiz. Bu süreçte bir birimizi ve gönülleri kırmadan seçimlere hazırlanmak gerekir. Sonuçlar ne olursa olsun, ülkemiz için hayırlısı neyse o olsun. Bizler birlik ve beraberlik içinde olduğumuz sürece hiçbir güç bizi yıldıramaz.Rabbimizden niyazımız odur ki; İslam’ın sancaktarlığını yapacak Türkiye’mizi tüm belalardan muhafaza eylesin. İnşallah çıktığımız bu kutsal yolculuğumuzda ülkemizi de en iyi şekilde temsil etme şerefine ereceğiz. 18 günlük umre ziyaretimizi hayırlısı ile yapıp döneceğiz” dedi.

 

 

TEK TİP KIYAFETLERİ DİKKAT ÇEKİYOR

Hacı Ahmet Pakel Vakfı mensupları umreye giderken giydikleri tek tip kıyafetler ile dikkatleri üzerine çekiyor. Erkeklerde krem rengi kıyafet üzerine cep kısmına ve başlarındaki taca ay-yıldız işleten vakıf üyeleri kutsal topraklarda diğer ülkelerden gelen Müslümanlara Türkiye’yi tanıtıyor. Bayanların ise aynı renkte elbiselerinin yanı sıra tek tip eşarp takmaları ve disiplinli bir şekilde umre vazifelerini yerine getirmelerinden dolayı diğer turizm şirketlerine örnek oluyor.

 

 

FOTOĞRAF ALBÜMÜ İÇİN TIKLAYINIZ...

Kaynak: (D20HA) - DENİZLİ20HABER Editör: Semih C.-Köksal İ.
Etiketler: Denizli'den, giden, Dua, ordusu, kutsal, topraklara, hareket, etti,
Yorumlar
Haber Yazılımı sanalbasin.com üyesidir