Haber Detayı
14 Kasım 2016 - Pazartesi 13:11
 
Denizli firmaları MUSİAD EXPO 2016 Fuarında
denizli haber / denizli 20 haber / Denizli firmaları MUSİAD EXPO 2016 Fuarında
EKONOMİ Haberi
Denizli firmaları MUSİAD EXPO 2016 Fuarında

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneğinin (MÜSİAD) düzenlediği MÜSİAD EXPO, yurt içi ve dışından binlerce iş insanı ve yatırımcıyı yeni iş birliği ve ortaklık fırsatlarıyla buluşturdu.

 

 

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) bu yıl 16’ncısı düzenlenen MÜSİAD EXPO 2016, İstanbul Yeşilköy’de kapılarını açtı. Açılış törenine; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, MÜSİAD Genel Başkanı Nail Olpak, 81 ilin ve dünya geneli MÜSİAD temsilcileri, bazı ülkelerin savunma bakanları, 4. Dönem MÜSİAD Denizli Şube Başkanı ve AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu ve Yardımcısı Ayhan Mazıoğlu, Tavas Belediye Başkanı Turhan Veli Akyol, DESKİ Genel Müdürü Mahmut Güngör, MÜSİAD Denizli Şube Başkanı İsmail Biltekin, Denizli Ticaret Odası Başkanı Uğur Erdoğan, 8. Dönem MÜSİAD Denizli Şube Başkanı ve AK Parti Denizli İl Başkanı Necip Filiz, MÜSİAD ve Genç MÜSİAD Denizli Üyeleri katıldı.

 

DENİZLİ’DEN 10 FİRMA

16. MÜSİAD EXPO Fuarına Denizli’den MÜSİAD üyesi 10 işadamı katıldı. Katılan firmalar şu şekilde;

Mehmet Akın (KVY Mühendislik ve Danışmanlık), Muharrem Kılcı (Fazilet Boya), Zeki Tuncel (Kervan Tekstil ve Plastik Ambalaj), Ömer Fatih Filiz (Fatih Profil), Mehmet Eyüpoğlu (Eyüpoğlu Mermer), Şahin Tin (Aysan Dekoratif Raf Sistemleri), Mustafa Said Demir (Gözde Makina), Mehmet Hilmi Serter (Başaranlar Mermer), Akif Uygun (Uygun Konteyner), Aykut Gökşin (Akürün Tekstil)

 

BİLTEKİN: “BÜYÜMEYE VE BİRLİKTE KAZANMAYA TEŞVİK EDİYOR”

Denizli MÜSİAD üyesi 10 işadamının açtığı stantları tek tek gezen başkan Biltekin ve ekibi işadamlarına “hayırlı olsun” dileklerinde bulundu. Başkan Biltekin fuarın hem Denizli hem de Türkiye için önemine dikkat çekerek “1993 yılından beri her iki yılda bir düzenlenen MÜSİAD EXPO, Türkiye'nin yabancı vizyona ve uluslararası rekorlara sahip olan ve Avrasya'nın en büyük uluslararası fuar merkezi CNR EXPO, 9-12 Kasım'da Yeşilköy'de gerçekleşti. 16. MÜSİAD EXPO, 3. High Tech Port MÜSİAD ve 20. Uluslararası İş Forumu (IBF) için buradaydık. Yatırımcıları büyümeye ve birlikte kazanmaya teşvik eden fuar organizasyonu inşallah Denizlili işadamlarımız için verimli geçti. MÜSİAD EXPO'nun sektör temsilcilerini bir araya getiren Dünya çapında önemli bir fuar, ticari iş birliği ve küresel ortaklıklar için yeni fırsatlara uygun zeminler hazırlayan güçlü bir organizasyon. Denizli’de de 10 MÜSİAD üyemiz işadamı da bu fuarda stant açtı. Denizli MÜSİAD olarak 16 sektörden işadamlarımız bulunuyor. Bu sebeple derneğimiz iş sektörü konusunda oldukça renkli. Bu fuarda da mermerciden tekstilciye, organik gübre işi yapandan boya firmasına kadar birçok işadamımız İstanbul fuarında yerini aldı.” İfadelerini kullandı.

 

BİLTEKİN: “HER ŞEYE RAĞMEN AYAKTA OLDUĞUMUZU GÖSTERDİK”

Biltekin, “Fuarımız Cumhurbaşkanımız ve Başkomutanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın açılış konuşması ile kapılarını açtı. Cumhurbaşkanımız bizlere ‘durmak yok yola devam’ dedi, bizde bu yolu koşarak ilerleyeceğiz. Biz bu fuarın çalışmalarına Mart Ayı’nda başlamıştık. Yurt dışından ve yurt içinden birçok firmaları davet ettik ve görüşmeler yaptık. Bakanımız Nihat Zeybekci, Milletvekillerimiz, Büyükşehir Belediye Başkanımız Osman Zolan, Hüseyin Gürlesin, Muhammet Subaşıoğlu, Turhan Veli Akyol, Ticaret Odası Başkanı Uğur Erdoğan, AK Parti İl Başkanı Necip Filiz ve daha birçok önemli isim bizleri bu fuarda yalnız bırakmadı. Coşkulu ve görkemli bir fuar geçirdik. Denizli, bölgemiz ve ülkemiz açısından, geleceğe daha güvenle bakmamız açısından bu fuar bizim için önemliydi. 2014 yılında yine burada 8 holde 30 bin metrekare alanda bir fuar organizasyonu yapmıştık. Geçen sene 2015 yılında 2 tane seçim geçirdik. 2016 yılında 15 Temmuz darbe girişimi yaşadık. Bu yaşadıklarımızdan sonra baktığımızda bu fuar, 2014 yılına göre katılımcı ve ziyaretçi sayısı yönünden daha da artmış durumda. Bu bizim için çok önemli. Savunma sanayimizde ne kadar güçlü olduğumuzu bu fuarda görmüş olduk. Türkiye’de yaşanan her türlü olumsuzluklara rağmen ekonomimizin hala ayakta olduğunu dosta düşmana göstermiş olduk. Ben stant açan değerli üyelerimize ve Denizli protokolüne çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 

 

FİLİZ: “TÜRKİYE'DE İŞLERİN NORMALLEŞTİĞİNİ GÖSTERMEK İÇİN İYİ BİR FIRSAT”

8. Dönem MÜSİAD Denizli Şube Başkanı ve AK Parti İl Başkanı Necip Filiz; fuarın tüm katılımcılara hayırlı işler getirmesini diledi. Filiz, “Açılış törenine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’nin katıldığı fuara ilgi geçen senelere nazaran daha da fazla. Dünyanın dört bir yanından iş dünyası temsilcilerinin büyük ilgi gösterdiği fuar, bu sene Denizlili şirketlerin de yer aldığı yerli ve yabancı toplam 700 şirketi buluşturuyor. MÜSİAD EXPO’nun 100'ü aşkın ülkeden yaklaşık 200 bin ziyaretçiyi ağırlaması bekleniyor. İş dünyasının kalbi burada atıyor. 15 Temmuz darbe girişiminin ardından yabancı iş insanlarına Türkiye'de işlerin normalleştiğini göstermek için iyi bir fırsat olduğunu düşünüyorum. Böyle bir organizasyonu gerçekleştiren başta MÜSİAD Başkanı ve Yönetim Kurulu olmak üzere tüm emeği geçenlere teşekkürlerimi sunuyorum, Ülkemizin geleceğe umutla bakmasını sağlayan böyle organizasyonların büyüyerek artmasını diliyorum” dedi. Başkan Filiz; Denizlili katılımcı firmalar başta olmak üzere stantları gezerek ziyarette bulundu ve bilgi aldı.

 

SAVUNMA SANAYİ FİRMALARI MÜSİAD EXPO FUARINDAYDI

Türk Savunma Sanayisinin ileri teknoloji üretimlerini yapan 78 firma, High Tech Port MÜSİAD Türkiye Fuarında üretimlerini sergiledi. MÜSİAD EXPO kapsamında düzenlenen ve 4. salonda ziyaretçilerini ağırlayan High Tech Port MÜSİAD, Türk savunma ve havacılık sanayisinin ileri teknoloji ürünlerini katılımcı ülkelerin delegasyonlarıyla buluşturdu. Türk savunma ve havacılık sanayisine uluslararası iş geliştirme fırsatı, odak ve hedef pazarlara sıcak ulaşım ve uluslararası rekabet avantajları sunması amaçlanan fuara 20 ülkeden delegasyon katılımı hedeflenirken aynı zamanda 78 yerli katılımcı firma son teknoloji ürünlerini sergiledi. Sloganı "Milli yeteneklerle küresel güçler oluşturmak" olarak belirlenen fuarda Türkiye’nin savunma ve havacılık sanayisi alanında son yıllarda yaptığı üretime dönük atakların pazarlanması ve yeni pazarlarda yeni iş birliklerine açılması amaçlanıyor.

 

İLK GÜDÜMLÜ FÜZE CİRİT DE HİGH TECH PORT’TA SERGİLENDİ

Kalifiye olarak seri üretime geçen, alanında ilk güdümlü füze CİRİT, ROKETSAN tarafından taarruz helikopterlerinden hafif zırhlı/zırhsız, sabit ve hareketli hedeflere karşı kullanılan yüksek hassasiyetli ve maliyet etkin bir çözüm olarak tasarlanıyor. T-129 ATAK helikopterinin ana mühimmatlarından biri olan CİRİT, AT-802 Sınır Güvenlik Uçağı, AH-1W Cobra Taarruz helikopterleri, insansız hava aracı, kara aracı, sabit kara platformu, hafif taarruz uçağı, deniz platformu gibi farklı platformlara entegre edilebil özelliğine sahip.

 

 

ASELSAN’IN İHTAR, İHASAVAR, KANGAL VE CATS’İ DE FUARDAYDI

Anti-Drone Sistemi İHTAR, İHA’ların önlenmesine yönelik geliştirilen İhasavar, Çok Rotorlu İHA, al yapımı patlayıcıların karıştırılmasına yönelik geliştirilmiş olan Kangal, bomba imha robotu Kaplan, lazer güdüm kiti ve boru hattı güvenliğinin sağlanmasına yönelik güvenlik yönetim merkezi, Aselsan standında sergilenen ileri teknoloji ürünler arasında yer alıyor. İnsansız Hava Araçları (İHA), helikopterler ve uçaklar dahil sabit kanatlı veya döner kanatlı hava platformları için geliştirilmiş olan, yüksek performanslı bir elektro-optik keşif, gözetleme ve hedefleme sistemi olan Common Aperture Targeting System (CATS) de Aselsan standında yerini aldı.

 

KATMERCİLER’İN HIZIR’I GÖRÜCÜYE ÇIKTI

Katmerciler’in yeni zırhlı personel taşıyıcı aracı HIZIR da High Tech Port’ta görücüye ilk kez çıkanlardandı. Yine Türkiye’de bir ilk zırhlama teknolojisi olan NEFER Zırh Sistemini de sektörün beğenisine sundu. HIZIR 4x4 NATO standartlarında, dokuz personel kapasiteli, yüksek balistik, mayın ve el yapımı patlayıcılara karşı koruma seviyesine sahip zırhlı taktik tekerlekli bir araç. Katmerciler ayrıca standında, ilk ZPT aracı KHAN ile bir adet TOMA sergiledi. Katmerciler’in fuarda tanıtımını yaptığı ürün portföyü içerisinde, zırhlı ADR akaryakıt tankeri, koruma kalkanı, zırhlı damper, uzaktan kumandalı zırhlı paletli ekskavatör, zırhlı low bed treyler, zırhlı su tankeri, zırhlı kazıcı yükleyici iş makinesi de hazır bulundu.

 

9-12 Kasım tarihlerinde CNR Fuar Merkezi'nde "İş Burada!" sloganıyla düzenlenen MÜSİAD EXPO ile aynı anda 3. High Tech Port ve 20. Uluslararası İş Forumu da (IBF) düzenlendi. Açılışı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan 16. MÜSİAD EXPO, Başbakan Binali Yıldırım'ın katılımıyla düzenlenen kapanış yemeği ile son buldu. 

Kaynak: (D20HA) - DENİZLİ20HABER Editör:
Etiketler: Denizli, firmaları, MUSİAD, EXPO, 2016, Fuarında,
Yorumlar
Haber Yazılımı sanalbasin.com üyesidir