Haber Detayı
22 Mayıs 2019 - Çarşamba 18:31
 
Denizli Öğrenme Şenliği ve Mesleki Eğitim Fuarına Hazırlanıyor
EĞİTİM Haberi
Denizli Öğrenme Şenliği ve Mesleki Eğitim Fuarına Hazırlanıyor

Denizli'de 2023 Eğitim Vizyonu kapsamında yapılacak olan "Öğrenme Şenliği ve Mesleki Eğitim Fuarı” planlanması yapıldı.

 

Denizli il Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz başkanlığında yapılan toplantıya Şube Müdürü Erdinç Akkaya, Merkezefendi ve Pamukkale ilçesinde bulunan mesleki ve teknik anadolu lisesi müdürleri, GEKA ve Yeşilay Danışmanlık Merkezinden yetkililer katıldı.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz konuşmasında“2023 Vizyonunda yer alan Mesleki Eğitime verilen önemin artırılması yönünde çalışmalarımız devam ediyor. Bu kapsamda geniş çaplı “Öğrenme Şenliği ve Mesleki Eğitim” fuarı planlaması için bir araya geldik. Mesleki eğitim ülkemizin geleceğidir. Sizlerle birlikte mesleki eğitimde iyi bir yol kat edebilirsek Türkiye’nin önünü açarız.Ufkumuzu biraz daha aşıp atölye şeflerimizle, öğretmenlerimizle, sivil toplum örgütlerimizle ve hayırseverlerimizle birlikte daha ileriyi görmemiz gerekiyor. Hep birlikte mesleki eğitim üzerinde yoğunlaşmamız gerekiyor.İşbirliği protokollerini kullanarak çocuklarımızın eğitim öğretimlerini en üst düzeyde tutmak ve onları başarılı birer birey haline getirmek bizlerin görevidir.Önü açık olan meslek dallarımızı ön plana çıkaracağız. Bu kapsamda GEKA ile birlikte Denizli'ye değil Türkiye'ye örnek olacak çalışmalar yapmayı planlıyoruz” dedi.

 

Toplantının devamında GEKA Uzmanı Harun Kaptan, Mesleki Eğitim kapsamında Organize Sanayiciler tarafından önerilen bir proje fikrinin olduğunu belirtti. Bu konuda Mesleki eğitim veren okul-kurum müdürlerinin de fikirlerine ihtiyaç duyulduğunu söyledi.   Yeşilay Danışmanlık Merkezi Sosyal Hizmet Uzmanı Ayşenur Dev okul müdürlerine 'Bağımlılıkla Mücadele' kapsamında gençlerimize yapılabilecek bilgilendirme çalışmaları ile ilgili sunum yaptı.

 

Toplantının sonunda Erdinç Akkaya tarafından 19-20 Haziran 2019 tarihlerinde yapılacak olan 'Öğrenme Şenlikleri ve Mesleki Eğitim Fuarı” için yapılan çalışmalar değerlendirildi.

Kaynak: (D20HA) - DENİZLİ20HABER Editör: Semih Can
Etiketler: Denizli, Öğrenme, Şenliği, ve, Mesleki, Eğitim, Fuarına, Hazırlanıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı sanalbasin.com üyesidir