Denizli protokolünden öğretmenler günü mesajı
asa
Haber
24 Kasım 2020 - Salı 10:43
 
Denizli protokolünden öğretmenler günü mesajı
DENİZLİ Haberi
Denizli protokolünden öğretmenler günü mesajı

Denizli protokolünden 24 Kasım Öğretmenler günü dolayısı ile kutlama mesajı yayınladı. Kurum kuruluş ve parti başkanlarının günün anlam ve önemi dolayısı ile açıklama yaparak öğretmenlerin öğretmenler gününü kutladı.

 

MİLLETVEKİLİ ŞAHİN TİN’DEN ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI:

 

Mesuliyet aşkınız Türkiye’ye güç veriyor!

 

AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, 24 Kasım Öğretmenler günü dolayısıyla yayımladığı mesajında her dönemde olduğu gibi özellikle salgınla mücadele edilen bu zor dönemde de elini taşın altına koyan her türlü iletişim kanalını kullanarak gönül bağını öğrencileriyle koparmayan öğretmenlerin özverileri, fedakârlıkları, meslek aşkları ve Türkiye sevdalarının hiçbir şeyle ölçülemeyeceğini belirtti. Şahin Tin; “Mesuliyet aşkınız Türkiye’ye güç veriyor” dedi.

 

AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, 24 Kasım Öğretmenler günü dolayısıyla mesaj yayımladı. Milletvekili Şahin Tin yayımladığı mesajında Öğretmenlerin kutsal olduğu kadar mesuliyeti de ağır bir görev ifa ettiklerini belirtti.

 

“ÖĞRETMENLERİMİZE MÜTEŞEKKİRİZ”

 

Türkiye’nin istikbale uzanan yolculuğunda Öğretmenlerin yerinin ayrı olduğunu belirten Milletvekili Şahin Tin; “Öğretmenlerimiz; bizlere emeği, gayreti, mücadeleyi yarınları inşa etmeyi, bilgi ve tecrübeyi aşılayan kısacası hayat hikâyemize fener tutan bilge dimağlardır. Öğretmenlerin, Türkiye’nin istikbaline uzanan yolculuğunda sistemin temel taşı ve mimarları olarak yerleri çok ayrıdır. Bilginin yanında tecrübe ve irfanıyla evlatlarımızı geleceğe hazırlama gayreti taşıyan, mesleğini hakkıyla yerine getiren fedakâr öğretmenlerimize her zaman müteşekkiriz. Öğretmenlerimiz kutsal olduğu kadar mesuliyeti de bir o kadar ağır bir görev ifa ediyorlar” dedi.

 

“TÜRKİYE’NİN BUGÜNLERE ERİŞMESİNDE KATKINIZ BÜYÜK”

 

“Geleceğimizi daha sağlam temeller üzerine inşa etmeye kararlıyız” diyen Milletvekili Şahin Tin; “Türkiye olarak ilim ve bilgide daha iyi noktalara kavuşmak mecburiyetindeyiz. Ülkemizi daha güçlü hale getirmenin ve başarıyla ilerlememizin yegâne adımı budur. Bizler maziyi kavrayıp varlığın idrakine varıp geleceğimizi daha sağlam temeller üzerine inşa etmeye kararlıyız.Türkiye’nin bugünlere erişmesinde büyük emeği ve katkısı bulunan başta Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm öğretmenlerimize teşekkür ediyoruz. Türkiye’nin geleceğini müreffeh kılmak, medeniyet tasavvurunu geliştirmek için onlara gerekli hürmeti göstermemiz gerekir” dedi.

 

“MESLEK AŞKINIZ VE GAYRETİNİZ HİÇBİRŞEYLE ÖLÇÜLEMEZ”

 

Milletvekili Şahin Tin; “Salgınla mücadele edilen bu zor dönemde bile elini taşın altına koyan her türlü iletişim kanalını kullanarak gönül bağını öğrencileriyle koparmayan öğretmenlerimizin özverileri, gayretleri, meslek aşkları, Türkiye sevdaları hiçbir şeyle ölçülemez. Mesuliyet aşkınız Türkiye’ye güç veriyor. Üzerimizde hakkı ve emeği bulunan kendi öğretmenlerim ve tüm öğretmenlerimizi hürmetle selamlıyorum. Başta görevi başında şehit edilenler ve vefat eden öğretmenlerimizi rahmetle yâd ediyorum. Öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü en içten dileklerimle tebrik ediyorum” dedi.

 

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ MAHMUT OĞUZ

 

Değerli Öğretmen Arkadaşlarım;

Eğitim, toplumların biçimlenip, yönlenmesinde, kendisine çağdaş dünya içinde onurlu bir yer edinmesinde en önemli unsurdur.

 

Şurası bir gerçektir ki, toplumların gözünde her zaman saygıdeğer olmayı hak etmiş öğretmenler tarih boyunca, dünyanın neresinde olurlarsa olsunlar, hep bilgilenme, aydınlanma öncüleri, diğer bütün mesleklerin üstünde, bu mesleklerin yapıcısı ve yaratıcısı, nesilleri eğiten, insanlık tarihinin en eski mesleğidir.

 

Atatürk 1922 yılında bir sözünde “ Küçük hanımlar, küçük beyler! Sizler hepiniz geleceğin bir gülü, yıldızı ve sönmeyen ışığısınız. Memleketi asıl ışığa boğacak olan sizsiniz. Kendinizin ne kadar önemli, değerli olduğunuzu düşünerek ona göre çalışınız. Sizlerden çok şeyler bekliyoruz.”diyerek görevinizin önem ve sorumluluğunu ifade etmiştir.

 

Değerli Arkadaşlar,

Çocuklarımız, iyi bir insan ve iyi bir vatandaş olmayı sizden öğrenmektedir. Ailesi dışında örnek aldığı ilk insan modeli sizlersiniz.  Onları Atatürk ilke ve inkılâplarına bağlı, ahlaki, insanı, manevi ve kültürel değerlerimizi benimseyen, koruyan ve geliştiren, ailesini, vatanını, milletini, bayrağını seven ve daima yüceltmeye çalışan Türkiye Cumhuriyetine karşı görev ve sorumluluklarını bilen ve bunları davranış haline getiren beden, zihin, ahlak, ruh ve duygu bakımından dengeli ve sağlıklı kişileri yetiştiren eğitim hizmetlerinin temel taşları olan siz değerli öğretmenlerimize şükran borçluyuz.

 

Unutmamalıdır ki ülkemiz, çocuklarımızı ve gençlerimizi Atatürk ilke ve İnkılâpları doğrultusunda eğiten öğretmenlerimizin onurlu mücadeleleriyle kalkınacaktır. Bu mücadeleyi de öğretmenlerimiz Ata'sına yakışır bir şekilde sonsuza dek yapacaktır. Bundan kimsenin kuşkusu olmasın...

 

Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, mesleklerini icra ederken, şehit olan, vefat eden tüm öğretmenlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Siz değerli öğretmenlerimizin öğretmenler gününü en içten dileklerimle kutluyor,  hepinizi gönül dolusu sevgi, saygı ve muhabbetle selâmlıyorum.

 

BAŞKAN TEFENLİLİ: ÖĞRETMENLER AYDINLIK YARINLARIMIZ

 

Denizli Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Tefenlili 24 Kasım Öğretmenler Günü vesilesiyle bir mesaj yayımlayarak tüm Öğretmenler Günü’nü kutladı. Öğretmenlerin geleceğimiz olduğunu ifade eden Başkan Tefenlili açıklamasında şu mesajlara yer verdi:

 

Çocuklarımızı yetişkin birer insan oluncaya kadar emanet öğretmenlerimiz bilgi, birikim ve donanımları ile çocuklarımızı hayata hazırlamakta, onları pırlanta gibi parlatmaktadır. Geleceğimiz olan çocukların üzerine titreyen, onları eğiten, aydınlatan öğretmenlerimiz her türlü takdiri fazlasıyla hak etmektedir.

 

Zor şartlar altında, bir çok fedakarlıkta bulunarak kutsal mesleklerini icra eden öğretmenlerimize minnettarım. Onlar geleceğimizin baş mimarıdır. Onları daima başımızın üstünde tutacak, onlara verdiğimiz değeri sürekli koruyacağız.

 

Bu duygu ve düşünceler ile Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk ve ebediyete intikal etmiş olan tüm öğretmenlerimizi saygı, sevgi ve rahmetle anıyor, aydınlık yarınlarımızın teminatı olan tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyor, meslek hayatlarında üstün başarılar diliyorum.”

 

DSO BAŞKANI MÜJDAT KEÇECİ

Denizli Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Müjdat Keçeci, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

 

“Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e başöğretmenlik unvanının verildiği 24 Kasım tarihi, 1981 yılından itibaren Öğretmenler Günü olarak kutlanmaktadır. Öğretmenlik mesleğini diğer birçok meslekten ayıran en önemli özellik, malzemesi ve meyvesinin insan olmasıdır. İnsanlığı yarınlara taşıyan çocukların ve gençlerin eğitilerek geleceğe hazırlanmasını sağlayan öğretmenler, bu açıdan bakıldığında, toplumların yarınlarını planlayan adsız mimarlarımızdır. Öğretmenlerimiz, geleceği yönetecek olanları yetiştiren ve geleceğin yolunu çizenlerdir. Neredeyse bir yıldır eğitim sürecimiz Covid virüsü sebebiyle oldukça zorlaştı. Eğitim, belki de dijital dönüşümü en hızlı yaşayan alan oldu. İşte bu değişen ve zorlaşan eğitim şartlarında bile eğitim vermeye devam eden öğretmenlerimize saygımız sonsuzdur.

 

Bu duygu ve düşüncelerle, ebediyete intikal etmiş öğretmenlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, hizmetlerin en kutsalını seçen tüm öğretmenlerimizin öğretmenler gününü en içten duygularımla kutluyorum.” dedi.

 

BAŞKAN FİLİZ’DEN ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

 

AK Parti Denizli İl Başkanı Necip Filiz; 24 Kasım Öğretmenler günü sebebiyle bir kutlama mesajı yayımladı.

 

Öğretmekten ziyade, yetiştiren, eğiten, öğrencisinin içindeki cevheri sabırla açığa çıkaran ve işleyen, insan sevgisini hiçbir zaman yitirmeyen, ideallerini asla kaybetmeyen, dünyadaki gelişmelere bigâne kalmayan öğretmenlerimiz sayesinde bu ülkenin geleceğinin çok daha aydınlık olacağını vurgulayan Başkan Filiz; “Bu anlamlı günde, büyük özverilerle bizleri yetiştiren öğretmenlerimizi saygıyla ve minnetle yad ediyoruz” dedi.

 

Başkan Filiz mesajında devamla şu ifadelere yer verdi:

 

“İnsanoğlunun hayatının her safhasında -doğumdan ölümüne kadar olan bütün dönemlerinde- ihtiyaç duyduğu en önemli şey eğitim ve öğretimdir. Peygamberimiz Hz. Muhammed (S.A.V.) ‘in ifadesiyle “Beşikten mezara kadar ilim tahsil edin” sözü bu hususu ne kadar da güzel özetlemektedir.

 

Öğretmenlik mesleği Peygamber mesleğidir. Çünkü bu ümmetin ilk öğretmeni Rasulullah Efendimizdir. O’na bu görev, bizzat Allah tarafından Kur’an’ı kerimin Alak suresinin ilk inen ayetlerinde; “ ( Ey Muhammed) Yaratan Rabbının adıyla oku!” buyrularak verilmiştir. Sevgili Peygamberimiz de, öğrenmeye, öğretmeye ve ilme verdiği önemi uygulamalarıyla öne çıkarıp örnek olduğu gibi, birçok hadisi şerifiyle de, insanları bu yola teşvik etmiştir.

 

Günümüzde eğitim, bir gelecek, bir vizyon ve bir beka meselesidir. Toplumun her alanında köklü değişiklikler gerçekleştirmenin ve verimliliği artırmanın ön şartı, eğitime gereken önemin verilmesidir. Almış oldukları ilmi insanlara aktararak milletlerin geleceğini belirleyen, bireyleri toplumla buluşturan ve onlara sosyal bir kimlik kazandıranların başında gelen öğretmenlerimize bu konuda çok büyük görevler düşmektedir. Çünkü iyi yetişmiş bir öğretmen, tüm imkansızlıklara rağmen sınıfı, okulu ve hatta bölgesini değiştirebilecek bilim ve irfan ordusunun kahraman bir kumandanıdır.

 

Geleceği aydınlık ve daha müreffeh bir Türkiye ancak; kendisini daima yenileyen öğretmenlerimizin, en son ve yeni bilgilerle donatacağı çocuklarımız ve gençlerimiz sayesinde şekillenecektir. Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk'ün söylediği gibi, “ Milletleri kurtaranlar, yalnız ve ancak öğretmenlerdir ve yeni nesil Öğretmenlerin eseri olacaktır.”

 

Türkiye’mizin bugün dünyanın güçlü ve saygın devletlerinden biri haline gelmesindeki en önemli paylardan biri, hiç şüphesiz, fedakâr, cefakâr öğretmenlerimize aittir. Türkiye’nin gelecek hedeflerine, 2023 ideallerine, öğretmenlerimizin yüksek katkıları sayesinde, yetiştirdikleri özgür düşünceli, sorgulayan, nitelikli nesiller sayesinde çok daha kolay ulaşacaktır. Öğretmenlerimizin fedakârlıklarla ve büyük bir emekle yetiştirdiği gençlerimiz; ülkemizin fikri gücüne güç katacak, öncü ülke olma yolunda emin adımlarla ilerleyen Türkiye’yi daha yukarılara taşıyacaklardır.

 

Millet olarak belirlediğimiz amaçlara gidebilmemizin yolu, hızı ve kalitesi; doğal olarak öğretim kadromuzun niteliği ve huzuru ile yakından alakalıdır. Her şeyden önce geleceğin mimarı öğretmenlerimizi memnun ve mutlu etmemiz lazımdır. Bizler de hiç şüphesiz bunun için var gücümüzle çalışmaktayız.

 

Bilimsel ve objektif verilere dayalı, kendi medeniyet değerlerimiz ve kültürel yapımızla uyumlu dinamik ve adaletli bir eğitim evreninin oluşması yönünde köklü adımlar atılmıştır. Tüm yapılanların yanı sıra sadece son iki yılda ilk ve ortaöğretimde 2 bin 805 yeni okul, 15 bin yeni derslik inşa edildi. 87 bin 681 öğretmen ataması yapıldı. Aynı şekilde öğretmenlerimizin çalışma şartlarını iyileştirmeye de gayret gösterilmiştir. 2018 yılında ek ders ücreti ile birlikte bir öğretmenin eline aylık, 4 bin 153 lira geçerken, bu rakam yüzde 25'lik artışla 5 bin 177 liraya ulaştı. Daha önce 4+2 olmak üzere 6 yıl zorunlu hizmet süresiyle çalışan sözleşmeli statüdeki öğretmenlerimizin hizmet yılı, 3+1 olmak üzere 4 yıla indirildi. Her zaman öğretmenlerimizin yanında olduk ve olmaya da devam edeceğiz.

 

Bu duygu ve düşüncelerle ‘Eserinin üzerinde imzası olmayan tek sanatkar öğretmenlerdir’ diyen başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, bu mesleğini icra ederken şehit olan öğretmenlerimiz ile ebediyete irtihal etmiş bütün öğretmen ve eğitimcilerimizi rahmetle yad ediyor, hayatlarını sürdüren öğretmenlerimize de sağlıklı ve uzun ömürler diliyorum.

 

Bu vesileyle; İstikbalimizin sağlam temeller üzerinde inşa edilmesinde çocuklarımıza can suyu olan; Sevgi, sabrı, hoşgörüyü, feragati de bünyesinde barındıran bu kutsal mesleğin ölümsüz kahramanları tüm öğretmenlerimizin ’24 Kasım Öğretmenler Günü’nü’ en samimi duygularımla kutluyor, tüm öğretmenlerimize başarılı bir meslek hayatı diliyorum.

 

CHP İL BAŞKANI BÜLENT NURİ ÇAVUŞOĞLU

 

Cumhuriyet Halk Partisi Denizli İl Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle yaptığı açıklamada, "Sevgi ve özveri ile çocuklarımızı geleceğe hazırlayan, bizleri yetiştiren, zorluklara göğüs gererek ülkemizin dört bir yanında görev yapan öğretmenlerimizin, eğitim emekçilerinin öğretmenler gününü kutluyoruz"  dedi.

 

24 Kasım’ın millet mekteplerinin açıldığı gün ve büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’e Başöğretmenlik unvanının teklif edildiği ve kendisinin de severek kabul ettiği gün olması nedeniyle önemli olduğunu belirten Bülent Nuri Çavuşoğlu, "Bugün millet olarak en iyi bildiğimiz kavramlar, büyük rehberimiz Başöğretmen Atatürk’ün bize öğrettikleridir. Cumhuriyettir, demokrasidir, kadın erkek eşitliğidir, laikliktir, çağdaş ve gelişmiş bir toplum idealidir. Bunu gelecek kuşaklara aktaran ise Başöğretmen Atatürk’ün izinde ilerleyen öğretmenlerdir" ifadelerini kullandı.

 

Öğretmenliğin dünyanın en meşakkatli mesleklerinden biri olduğunun altını çizen Çavuşoğlu, "Çünkü öğretmenlik demek; lojmanı olmayan, soba ile ısınan, günlerce yolu kapalı köy okullarında görev yapmaktır. Kentlerin varoşlarında 35-40 öğrencili sınıflarda hayatları değiştirmektir. Öğretmenlik en saygın meslektir. Çünkü öğretmenlik, Başöğretmen Atatürk’ün öğretmeni olmaktır. Ondan devralınan tebeşir ile tahtaya Cumhuriyet yazmaktır. Aydınlık, güzel bir ülkeyi ve geleceğimizi oluşturacak çocuklarımızı yetiştirmektir. Günümüz pandemi şartlarında öğrenciler uzaktan eğitim içeriklerini EBA TV üzerinden takip ediyor veya takip ettiklerini varsayıyoruz. Öyle ki, bazı öğretmenlerin öğrencileriyle iletişim kurmaları, onların ne yaptıklarını izlemeleri, onlara destek sağlayabilmeleri mümkün değil. Bu sorun özellikle kırsal kesimde, dezavantajlı ailelerin çocuklarının devam ettiği okullarda daha belirgin hale geliyor. Öğretmenler için özellikle küçük yaştaki öğrencilere öğrenme desteği, sosyal ve duygusal destek sağlamak oldukça güç. Diğer yandan yelpazenin diğer ucunda öğretmenler sanal ortamda, iletişim teknolojilerinin de kolay erişilebilir olması ile okulların açık olduğu, eğitim öğretimin sınıfta sürdürüldüğü duruma göre çok daha yoğun bir iş yoğunluğu, talep ve beklentilerle baş etmek zorunda kalmakta bu da öğretmenler üzerindeki baskıyı daha da artırmaktadır" diye konuştu.

 

Güzel bir gelecek için eğitimin partiler üstü görülmesi gerektiğinin altını çizen Çavuşoğlu, "Öğretmenler günü bittiğinde sorunlar yine ortada kalacaktır. Türkiye'de 100 binin üzerinde öğretmen açığı bulunurken, karşın her atama döneminde 20 bine yakın öğretmen atanmaktadır. Yeni mezunlar ile birlikte on binlerce öğretmen atama beklemektedir. Genç öğretmenlerimiz atanamadığı için farklı işlerde çalışmak zorunda kalmakta, bazen de intihar etmektedir. Bu gerçekten içimizi yakan bir tablodur. Eğitiminden, ekonomiye, sağlıktan, tarıma, ülkenin sorunlarını çözecek reçete bellidir. Cumhuriyetin kurucu değerlerine geri dönmek, Mustafa Kemal Atatürk’ün çizdiği yoldan sapmadan yürümektir. Cumhuriyet Halk Partisi iktidarında, sosyal demokrat bir anlayışla, çocuklarımızı ve ülkenin geleceğini emanet ettiğimiz öğretmenlerimizin sorunlarının çözüldüğü bir ülkede, öğretmenler gününü hakkıyla kutlayacağımıza inanıyorum. Bu anlamlı günde görevi başında şehit düşen, ebediyete intikal eden, öğretmenlerimizi ve bu vesile ile Cumhuriyetimizin kurucusu, Başöğretmenimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk bir kez daha minnet ve saygıyla anıyorum. Büyük zorluklar altında mesleklerini sürdüren öğretmenlerimizin, bütün eğitim emekçilerinin öğretmenler gününü kutluyorum " dedi.

 

İYİ PARTİ İL BAŞKANI RAZİYE AKIŞIK

 

İYİ Parti Denizli İl Başkanı Raziye Akışık 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla yayımladığı mesajda fikri hür, vicdanı hür, yol göstericisi Atatürk olan yeni nesilleri yetiştiren öğretmenlerin gününü kutladı.

 

Akışık mesajında, “1928 yılında büyük Atatürk'ün Millet Mektepleri Başöğretmenliği ünvanını kabul ettiği tarih olan 24 Kasım öğretmenler gününüzü kutlamanın mutluluğunu yaşıyoruz.

 

Çağdaş medeniyetler seviyesine ulaşmak, bilimde, ilimde, tarımda, teknoloji ve sanayide ilerlemek, dünyayı yaşanır bir hale getirmek için en güçlü devrim eğitimdir. Öğretmenlerin Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Cumhuriyet sizden fikri hür, vicdan hür, irfanı hür nesiller ister.” Sözünün rehberliğinde, genç kuşakların okuyan, araştıran, donanımlı, öz güvene sahip, kendi değerlerini unutmadan çağdaş değerleri benimseyen bireyler olarak yetişmesindeki çabaları her geçen gün daha büyük önem kazanmaktadır. Ülkemizin eğitim sorunlarının en başında, eğitim fakültelerinden mezun olmuş yeterli kadro bulamadığı için atanamamış öğretmenlerimizin içinde bulunduğu sorunlar gelmektedir. Büyük hayallerle bin bir zahmetle mezun oldukları okullarından öğretmen olma hayali ile yola çıkan on binlerce öğretmen adaylarının sorunları son yıllarda artık kangrene dönüşmüştür. Okullarda öğretmen açığı mevcutken devletin ücretli çalıştırdığı öğretmenlerimiz resmi, dini ve yaz tatillerinde paraları ödenmeyen öğretmenlerdir. Temennimiz en kısa sürede ücretli öğretmenlerimizin devletin kadrolu öğretmenleri olması, geleceğe güvenle bakmasıdır.

 

Her zaman sevgi ve saygıyla andığımız değerli öğretmenlerimizin en büyük mutluluk ve onur kaynağı, yetiştirdikleri öğrencileri olmuştur. Hayatımızda başarılı olduğumuz her alanda öğretmenlerimizin emeği olmakla birlikte ülkemizin geleceğini onlar kurmaktadır.Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ''Muallimler! Yeni nesli, cumhuriyetin fedakâr muallim ve mürebbilerini sizler yetiştireceksiniz ve yeni nesil sizin eseriniz olacaktır'' sözü ile öğretmenliğin ne denli önemli bir meslek olduğunu anlıyor, yeni nesillerin kıymetini en iyi bilen değerli öğretmenlerimizin, öğretmenler gününü kutluyorum.

 

VATAN PARTİSİ İL EĞİTİM SEKRETERİ GİRAY KUBİLAY GÜRSOY

 

Cumhuriyet öğretmeni halkın öğretmenidir!

 

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün “Millet Mektepleri Baş Öğretmenliği”ni kabul buyurdukları 24 Kasım tarihi ülkemizde uzunca bir süredir “Öğretmenler Günü” olarak kutlanmaktadır. Kurtuluş Savaşının en ateşli günlerinde bile Eğitim Kurultayı toplayan Büyük Atatürk doğaldır ki eğitim emekçilerinin değerini de en iyi bilen insandır. Aydınlanma ve eğitim ile tamamlanmayan bir bağımsızlığın kalıcı olamayacağını bütün konuşmalarında vurgulamıştır.

 

Salgınla birlikte zor günler geçirdiğimiz bu günlerde öğretmenlerimizin Kurtuluş Savaşı yıllarında olduğu gibi cansiperane çalışacaklarına inancımız tamdır. Bu zorlu günleri sağlık ordumuzun yanında eğitim ordumuzun değerli neferlerinin katkıları ile aşacağız. 

 

Cumhuriyet öğretmeni erdemdir, Cumhuriyet öğretmeni güvendir, Cumhuriyet öğretmeni sabırdır, Cumhuriyet öğretmeni sevgidir, Cumhuriyet öğretmeni, halkının öğretmenidir, Cumhuriyet öğretmeni örnektir, Cumhuriyet öğretmeni başı dik, özgüvenli ve bağımsızlıkçıdır, Cumhuriyet öğretmeni aydınlanmacıdır, Cumhuriyet öğretmeni; fikri hür, vicdanı hür nesiller yetiştirir. Cumhuriyet öğretmeni aklın ve bilimin tek yol gösterici olduğunu bilir. En önemlisi bu uğurda hayatını bile feda edendir.

 

Saygı ve sevgiyle tüm eğitim emekçilerimizin Öğretmenler Günü kutlu olsun.

 

BAŞKAN ATLI'DAN 24 KASIM MESAJI

 

Babadağ Belediye Başkanı Ali Atlı 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

 

Başkan Atlı, Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitleri anarak başladığı mesajında tüm eğitim emekçilerinin öğretmenler gününü kutladı.

 

24 Kasım'ın anlam ve önemine dikkat çeken başkan Atlı mesajında şu ifadelere yer verdi; "Mustafa Kemal Atatürk, kurduğu Cumhuriyet'te eğitime ve öğrenci gençliğe özel önem vermiş, Başöğretmen unvanını almıştır. Öğretmenlere seslenen Atatürk; "Cumhuriyet sizden fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller ister" ifadelerini kullanarak düşünce ve ifade özgürlüğüne verdiği önemin altını çizmiştir. 24 Kasım Öğretmenler Günü vesilesiyle tüm öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutluyor özgür ve mutlu gelecek nesiller ümidiyle bu uğurda emek harcayan tüm eğitim emekçilerimize şükranlarımı sunuyorum."

 

DENİZLİ ASKF BAŞKANI FEYYAZ CEŞEN

 

Denizli ASKF Başkanı Feyyaz Ceşen, 24 Kasım Öğretmenler Günü ile ilgili olarak mesaj yayımladı. “Çocuklarımızın eğitimli yetişmesinde ve geleceği için doğru kararlar vermesinde büyük rol oynayan, fedakar öğretmenlerimizin Öğretmenler gününü kutluyorum” dedi.

 

Denizli’deki amatör spor kulüplerini bir çatı altında toplayan Denizli Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu’nun başkanı Feyyaz Ceşen, 24 Kasım Öğretmenler Günü ile ilgili mesaj yayımladı. Futbol antrenörlerinin de bir anlamda öğretmenlik yaptığını söyleyen Denizli ASKF Başkanı Ceşen mesajında şu görüşlere yer verdi;  “Öğretmenler, insan topluluğunun en fedakâr insanları, öğretmenlik de bu dünyanın en kutsal mesleklerinden biridir. Öğretmen; bir çocuk için, anne kadar sıcak ve şefkatli, baba kadar güvenilir ve koruyandır. Dünya için, karanlıkların sönmeyen ışığı, cehaletle savaşın en keskin kılıcıdır. Öğrencilerimizi geleceğe hazırlayan, onların bedensel, ruhsal ve zihinsel gelişiminde yönlendirici rol üstlenen öğretmenlerimiz, toplumsal geleceğimizin en büyük güvencesidir. Geleceğimizin teminatı olan gençlerimiz ve çocuklarımız öğretmenlere emanet. Her zaman büyük bir özveri ile görev yapan öğretmenlerimiz, millet olarak ulaştığımız seviyenin de mimarlarıdır. Bu duygu ve düşüncelerle bütün öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutluyor Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk ile ebediyete intikal etmiş öğretmenlerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyor, tüm öğretmenlerimize sağlıklı ömürler diliyorum”.

Kaynak: (D20HA) - DENİZLİ20HABER Editör: Köksal İRER
Etiketler: Denizli, protokolünden, öğretmenler, günü, mesajı,
Yorumlar
denizli büyükşehir belediyesi
Haber Yazılımı