Denizli Valisi Hasan Karahan'dan Önemli Bayram Mesajı "/>
asa
Haber
11 Ağustos 2019 - Pazar 05:36
 
Denizli Valisi Hasan Karahan'dan Önemli Bayram Mesajı
DENİZLİ Haberi
Denizli Valisi Hasan Karahan'dan Önemli Bayram Mesajı

Denizli Valisi Hasan Karahan Kurban Bayramı dolayısıyla yayınladı mesajda, sevgi,saygı,hoşgörü ve dayanışma duygularının pekiştiğini belirterek, trafik kurallarına azami ölçüde uyulması konusunda güzel bir şekilde uyararak, bir mesaj yayımladı.

 

Denizli Valisi Hasan Karahan Kurban Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Vali Karahan'ın Mesajı ise şöyle: "Sevgili Denizlililer, Sevgi, saygı, hoşgörü ve dayanışma duygularının pekiştiği Kurban Bayramı’nı sizlerle birlikte karşılamanın mutluluğu içindeyim. Bir yandan Kurban Bayramına kavuşmanın mutluluğunu yaşarken bir yandan da 08 Ağustos 2019 tarihinde meydana gelen depremin üzüntüsünü yaşıyoruz. Yaşanan depremden zarar gören ve yaralanan vatandaşlarımıza tekrar geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.  Kurban Bayramı, biz Müslümanlar için bir ibadet olduğu kadar bütün insanlığı huzur ve esenlik iklimine çağıran evrensel bir mesajdır. Bu mesajın özü, sevgi ve paylaşmaktır.

 

 Bayramlar; gündelik hayatın yoğun koşuşturması içinde yalnızlaşan ve en yakınlarına bile zaman ayırmakta zorlanan günümüz insanının bir nebze olsun durup düşünmesine, kısır çekişmelerden, anlamsız kırgınlıklardan uzaklaşarak çevresindekileri fark etmesine, akrabalık ve komşuluk bağlarını kuvvetlendirmesine imkân sağlayan özel günlerdir.Sevinmek kadar sevindirmenin de büyük önem taşıdığı bu özel günlerde, nefsimizin ve bencilliğimizin bizi yönlendirmesine fırsat vermeden kırgınlıkları, dargınlıkları zihnimizden ve davranışlarımızdan söküp atmalıyız. Büyük Türk Milletinin en güzel hasletlerinden olan, yardım etmek, kim olursa olsun hiçbir ayrım gözetmeksizin güçsüzün, muhtacın yanında olmak anlayışıyla, sosyal yardımlaşma ve dayanışmanın da gereği olarak yoksul, kimsesiz, hasta ve yaşlıları ziyaret ederek, bitap düşmüş yürekleri onarmalı, yetimlerin, gariplerin, kimsesizlerin tebessümüyle, bayram sevincimize onları da ortak etmeliyiz.Unutmayalım ki, bayramlar paylaştıkça anlam kazanır.

 

Bayram dolayısıyla yola çıkacak vatandaşlarımızın trafik kurallarına azami ölçüde riayet etmesini, kurban kesimi esnasında temizlik ve çevre sağlığı kurallarına uyulmasını, bunun için gerekli mekânların ve teknolojinin devreye sokulması gibi hassasiyetlere dikkat edilmesini de hassaten rica ediyorum.Kurban Bayramının tüm İslam âlemi ve dünyada barışın ve esenliğin hakim olmasına vesile olmasını temenni eder; tüm halkımızın Kurban Bayramını kutlar, sevdikleriyle birlikte huzurlu bir bayram geçirmelerini, sağlık içinde nice bayramlara kavuşmalarını diler, sevgi ve saygılarımı sunarım." şeklinde bir mesaj yayımladı.

Kaynak: (D20HA) - DENİZLİ20HABER Editör: Semih Can
Etiketler: Denizli, Valisi, Hasan, Karahan'dan, Önemli, Bayram, Mesajı,
Yorumlar
Haber Yazılımı