Denizli ve 4 il için fırtına uyarısı
asa
Haber
12 Ocak 2021 - Salı 08:57
 
Denizli ve 4 il için fırtına uyarısı
HAVA DURUMU Haberi
Denizli ve 4 il için fırtına uyarısı

Denizli’de bugün hava sıcaklığı 12 ila 20 derece arasında olurken, hava çok bulutlu rüzgar Güneyden 13 km/sa hızında esmesi bekleniyor. Sarı alarm verilen Denizli’de, meteoroloji fırtına uyarısında bulundu. Fırtınanın ardından yağmurlu günlerin olacağı tahmin ediliyor.

 

Denizli, Konya, Isparta, Antalya ve Burdur’un güneybatı ilçelerinde bugün fırtına beklendiği açıklandı. Meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması belirtildi.


Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan uyarıya göre, bugün öğle saatlerinden itibaren Denizli ve Konya’nın güneybatı ilçelerinde, Antalya’nın iç kesimleri, Isparta ile Burdur ilinde fırtına beklendiği açıklandı. Güney ve güneybatı yönlerinden gelecek olan fırtınanın saatte 50 ile 74 kilometre olması bekleniyor. Yer yer kısa süreli olarak kuvvetli fırtına saatte 75 ile 88 kilometre hızı şeklinde esmesi öngörüldüğü açıklandı. Fırtınanın yaşanacağı bugünün ardından Çarşamba, Perşembe ve Cuma günü yağmurlu olacağı tahmin ediliyor.


Fırtınadan dolayı meydana gelebilecek soba, baca gazı zehirlenmesi, ağaç, direk devrilmesi ve çatı uçması gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiği belirtildi.Denizli’de 5 günlük hava raporu;

 

Kaynak: (D20HA) - DENİZLİ20HABER Editör: Köksal İRER
Etiketler: Denizli, ve, 4, il, için, fırtına, uyarısı,
Yorumlar
denizli büyükşehir belediyesi
Haber Yazılımı