Haber Detayı
01 Mayıs 2019 - Çarşamba 14:18
 
Denizli ve Türkiye'de Bilim Fuarı Kapıları açmaya devam ediyor
BİLİM Haberi
Denizli ve Türkiye'de Bilim Fuarı Kapıları açmaya devam ediyor

Denizli'de Milli Eğitim Bakanlığı ile TÜBİTAK arasında imzalanan protokol kapsamında bilim kültürünün geliştirilmesi amacıyla ülke genelinde ortaokul ve liseler arasında Bilim Fuarı Sergileri kapılarını açmaya devam ediyor.

 

 

Denizli ilinde son olarak Orhan Abalıoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinin hazırlamış olduğu projenin açılışı,İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz tarafından Müdür Yardımcısı Hüseyin Başgün,  okul idarecileri, öğrenciler ve davetlilerin katılımı ile yapıldı.

Denizli İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz konuşmasında “Öncelikle değerli öğretmen arkadaşlarımı içtenlikle tebrik ediyorum. Bugünkü bilim fuarımızda gayret gösteren, rehberlik eden değerli öğretmenlerimize ve kıymetli öğrencilerimize çok çok teşekkür ediyorum. Bundan önce Samsun’da yapılan yarışmada dereceye giren robotik kodlamadaki gençlerimize de içtenlikle teşekkür ediyorum. Yolunuz açık olsun diyorum, çünkü sizlerin gelecekte ülkemizin yönetiminde çok güzel yerlerde olacağınıza yürekten inanıyoruz. Artık mesleki eğitimin önü açıktır. Gerek yönetmelik değişiklikleriyle gerek sanayicilerimizle yapılan iş birliği protokolleriyle gerekse siz değerli öğrencilerimizin üniversiteye geçişiyle… Bir kez daha sizleri tebrik ediyor, başarılar diliyor ve çalışmalarınızda kolaylıklar diliyorum” dedi.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, tüm projeleri ilgi ile inceleyerek, hazırlayan öğrencilerden bilgiler aldı.  Programın sonunda Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenen 13. Uluslararası MEB Robot Yarışmasında ilimizi temsil eden öğrencilere Bakanlığımızın Katılım Belgelerini verdi.

 

Kaynak: (D20HA) - DENİZLİ20HABER Editör: Semih Can
Etiketler: Denizli, ve, Türkiye'de, Bilim, Fuarı, Kapıları, açmaya, devam, ediyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı sanalbasin.com üyesidir